Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 87 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. Miłoś arrow Swąd szatana - a prawo do życia
Saturday 19 September 2020 19:54:47.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Swąd szatana - a prawo do życia Drukuj Email
Wpisał: Ks. Eugeniusz Miłoś   
05.07.2012.

Swąd szatana - a tłumaczenia Pisma świętego oraz prawo do życia

 

Część II

 

Bardziej niż kogo innego, słuchajcie Ojca świętego”.

 

 

Kazanie przygotowane na dzień 29 VI 2012 r., z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa, w Zagorzycach

 

Ks. Eugeniusz Miłoś

 

[Niestety, jak było do przewidzenia, władza diecezji zakazała wygłoszenia. Ordynatorem Diecezji jest ks. Biskup Kazimierz Górny, TW „Kazek”, „Tadeusz” (wg. ks. T. Isakowicza, „Księża wobec bezpieki” MD]

 

Swąd, śmieci  szatana - a tłumaczenia Pisma świętego.

 

Kochani. Moim obowiązkiem teraz jest wytłumaczyć, dlaczego mam zastrzeżenia do tzw. nowego, poprawionego tłumaczenia Pisma św.

 

         W tym miejscu warto sobie uświadomić, że środowiska zwalczające Kościół,  od  wielu lat, snuły plany zniszczenia Kościoła. W  1969 r. dr Day i jego środowisko zadecydowało co należy zrobić, by zniszczyć Kościół: Jest tam wiele różnych zaleceń między innymi, by „zmienić sens Biblii przez zmianę znaczenia niektórych słów”.

Bibliści, czyli ci co tłumaczą Pismo św. na język polski, na polecenie ludzi bezbożnych rzekomo w duchu ekumenizmu, skrzętnie to uczynili. Oto przykłady: Po przemianie wody w wino w Kanie Galilejskiej w dawnym poprawnym tłumaczeniu było: „Taki to początek cudów uczyni l Pan Jezus” , a w nowym tłumaczeniu mamy: „Taki to początek znaków uczyniło Pan Jezus”. Słowo cud sprzyjającym lewicy biblistom juz przez gardło nie przeszło. A przy wskrzeszeniu Łazarza w dawnym tłumaczeniu było: „Łazarzu wyjdź z grobu”. Tu mamy sprawę jasną. A  w nowym tłumaczeniu?: „Łazarzu wyjdź na zewnątrz”. Ale nie wiemy, gdzie był, co robił?

Drodzy Młodzi Księża!

Z pewnością nie zdawaliście sobie sprawy z tego, że posługujecie się zniekształconym tłumaczeniem Pisma świętego, odartym z nadprzyrodzoności. Tego rodzaju egzemplarze Pisma św. należy wyrzucić jak śmieć i powrócić do poprawnego tłumaczenia Pisma św.

 

Swąd szatana, a prawo do życia

 

Drodzy młodzi kapłani: pilnujcie, by przestrzegane były przykazania Boże, oraz by w Kościele przestrzegane były przepisy prawa kościelnego.

         Jest przykazanie Boże, które brzmi: Nie zabijaj! Prawo kościelne przewiduje różne sytuacje życiowe i różne sankcje. Żołnierz na wojnie, ma grzech, gdy zabija drugiego. Na wojnę iść nie chciał, ale powołany musiał! Z płaczem pożegnał się z żoną i dziećmi, bo  nie wiedział, czy wróci. Po przeciwnej stronie tak samo. Stanęli naprzeciw siebie i ma wybór jak ty go nie zabijesz to on ciebie. Taki żołnierz ma jakieś usprawiedliwienie. Strzelał w obronie własnej.

Ale gdy się zabija dziecko jeszcze przed narodzeniem, tu się nie zabija wroga, tylko swoje bezbronne dziecko, które gdy dorośnie miało być wsparciem dla swych rodziców. Gdy dorośnie miało pracować by ci co go wychowali  mieli godną emeryturę, czy rentę. W tym wypadku zabija się największego przyjaciela. Prawo kościelne wyraźnie mówi: Kto się takiego czynu dopuszcza, jest wykluczony z Kościoła na mocy prawa.

Nie potrzeba tu żadnego orzeczenia sądowego. Przypatrzmy się bliżej temu przepisowi prawa. - Wykluczeni z kościoła są także ci, którzy w tym współpracują, albo pomagają. 

- Wykluczeni z Kościoła na mocy prawa są ci, którzy uchwalają ustawy zezwalające na zabijanie. Gdyby takiej ustawy [o zabijaniu md] nie było, wiele dzieci dało by się uratować. To oni są głównymi winowajcami. Idźmy dalej w swych rozważaniach i postawmy pytanie: A co z tymi, którzy świadomie i dobrowolnie głosowali na takich kandydatów, zwolenników zabijania? – Też nie są bez winy, Bo gdyby głosowali na prawdziwych katolików, zwolennicy zabijania nie doszli by do władzy i takiej ustawy by nie było. Życie najniewinniejszych byłoby chronione.

I tu jest pułapka na księży. Bo co z tymi księżmi, którzy głosowali i innych zachęcali do głosowania na zwolenników zabijania, bo oni załatwili dużo pieniędzy, tak że można było dzięki temu kościoły wyremontować, ołtarze wyzłocić? -  Nie mogą się tłumaczyć, że nie wiedzieli jak kto głosował, bo redaktorzy Gościa Niedzielnego do każdej parafii przysłali wykaz tych którzy głosowali za zabijaniem, czyli aborcją. Cóż z tego, że wyremontowano wiele kościołów, jak ze ścian tych kościołów i złoceń, krew niewinnie pomordowanych dzieci woła o pomstę do nieba!

Co zostanie z tych kościołów, łatwo może się przekonać ten kto przeczyta książki Henryka Pająka np. „Polska do kasacji, Kościół do katakumb”, umieścił tam fotografię nabożeństwa w Jugosławii. Przed interwencją NATO nabożeństwo we wspaniałym kościele. Po interwencji NATO garstka ludzi modli się na guzach kościoła. NATO budowało tam demokrację. - A co z księżmi, którzy głosowali na zwolenników zabijania?  Zwyczajem Starożytnego Rzymu możemy powiedzieć: Twarde prawo, ale prawo! - Mogą się jedynie usprawiedliwiać, że nie realizowali swoich planów tylko polecenie zwierzchnika.

Jeśli nie wykluczeni na mocy prawa, to już blisko tej granicy, ale błąd swój mają obowiązek w przyszłości naprawić.

 

         Skąd się wzięło tyle nieprawości. Dobry strateg stara się mieć swoich zwolenników po stronie przeciwnika, by pozwalali robić jak najwięcej zła w szeregach przeciwnika. Szatan jest genialnym strategiem, to też starał się umieścić swoich agentów na wysokich szczeblach władzy kościelnej, by  wszystko reformowali, zmieniali inaczej niż tego sobie życzy Ojciec święty. I tak się dzieje!. Po prostu spełniła się zapowiedź Matki Najświętszej dana w prywatnych objawieniach (La Salette, Akito), że szatan wedrze się na najwyższe stopnie władzy nie tylko świeckiej, ale i kościelnej i będzie kierował biegiem wypadków. Ten okres właśnie przeżywamy od dłuższego czasu. Katarzyna Emmerich  miała wizję tej sytuacji w Kościele i zapowiedź, że zwykli kapłani odsuną tych agentów ze stanowisk i sami będą naprawiać Kościół.

 Te czasy właśnie nadchodzą. To waszym zadaniem drodzy młodzi kapłani będzie uprzątnąć Dom Boży, wyrzucić śmiecie z Kościoła, z liturgii, z nauczania, a także tych, którzy te śmieci w Kościele rozrzucali.

Z pewnością w przyszłości to uczynicie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.