Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ...paaanie... CUDÓW NIE MA !!! arrow Racjonalizm i cuda w Lourdes a "racjonaliści"
Tuesday 15 October 2019 01:55:15.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Racjonalizm i cuda w Lourdes a "racjonaliści" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.09.2008.

M. Dakowski 

Racjonalizm i cuda w Lourdes - a "racjonaliści"

            Racjonalizm jest to opieranie swych sądów oraz decyzji na podstawach rozumowych. Zawiera się więc w nim zgoda na dowody matematyczne oraz logiczne, jako dla rozumu niepodważalne. Człowiek kierujący się racjonalizmem nie może przecież powiedzieć, że np. „no tak, teraz to 2+2=4 , ale na pewno w przyszłości matematyka się rozwinie, bo przecież możliwości umysłu ludzkiego są nieograniczone”. W sądach racjonalnych jest też zgoda na sprawdzone świadectwa zmysłów. Przez „sprawdzone” rozumiem np. zdjęcia, tak w świetle widzialnym, jak w podczerwieni czy rentgenowskie. Zgoda? Czy wszyscy się zgadzają?

            Mija właśnie 150-ta rocznica zdarzeń, które katolicy nazywają „Objawieniami Matki Bożej w Lourdes”. W tym artykule pominę stronę duchową Objawień, t.j. setki tysięcy nawróceń. Pominę również widowiskowy Cud Słońca w Fatimie, z 13 października 1917 r., zapowiadany od miesięcy, a który widziało i odczuło na własnych ubraniach 70-100 tysięcy ludzi w promieniu wielu kilometrów od Fatimy. Był wśród nich duży procent masonów, wolnomyślicieli, ateistów, ludzi innych wyznań. Oni faktów nie kwestionowali.

            Skupię się na nagłych uzdrowieniach w Lourdes i to jedynie tych, które stoją w jawnej sprzeczności z prawami medycyny, biologii oraz fizyki. Do tych ostatnich zaliczam prawa zachowania materii oraz energii, które są podstawą nauk ścisłych i cywilizacji technicznej.

            Będę więc pisał tylko i uzdrowieniach „sprzecznych z prawami natury”, a nie o takich których „obecny stan nauki nie może jeszcze wytłumaczyć”.

            Uzdrowień zaliczonych z pewnością do „cudownych” naliczyły Komisje Lekarskie w Lourdes i w Paryżu ponad siedem tysięcy. Opisane są szczegółowo w czasopismach medycznych, np. w „Annales medicales de Lourdes”. W komisjach lekarskich pracują lekarze różnych specjalności, niezależnie od „światopoglądu”. Są tam protestanci, ateusze, masoni, muzułmanie, żydzi. Są też, oczywiście, katolicy. Jedynie mniej więcej jedno zdarzenie na sto, z tych uznanych przez Komisje lekarskie, za „niewytłumaczalne przez naukę”, jest uznanych za cudowne przez odpowiednich biskupów – ordynariuszy.

            Omówię tylko kilka przykładów wskazujących na sprzeczność zdarzeń z fizycznymi prawami zachowania.

1.      Peter de Rudder, cierpi przez osiem lat od potrzaskania kości nogi przez upadające drzewo, noga ropieje, przetoki, ubytki piszczeli i kości strzałkowych na długości ok. 7 cm. Liczne świadectwa lekarzy. W 1875 roku, po modlitwach i wypiciu wody z Lourdes, Rudder nagle wstaje, kości są o ok. 4 cm dłuższe niż przed sekundami, są zrośnięte, głębokie rany są zabliźnione. Dr. Le Bec opublikował artykuł, w którym podał obliczenia, iż do odtworzenia nieistniejącego przed chwilą fragmentu kości potrzebne było ok. 5 gram wolnego wapnia. Takiej ilości wapnia w stanie wolnym nie było w organizmie. Kości de Ruddera można obejrzeć (i badać) w pałacu biskupim w Bruges.

2.      Są dokumenty n.t. puchliny wodnej panny Montagnion: Lekarze kilkanaście razy wypompowywali z niej po 20 litrów płynu. Po modłach do Matki Bożej i przyłożeniu płócienka z wodą z Lourdes , rozdęty i naprężony brzuch klęśnie. Pod uzdrowioną nie ma mokrych materaców ani kałuży. 15-20 litrów płynu przestało istnieć: Gdyby, zgodnie z prawem zachowania energii i materii, płyn ten zamienił się w promieniowanie, spowodowałoby to wybuch większy, niż największe dotąd wybuchy termojądrowe (70 MTnT, Nowa Ziemia, za czasów Chruszczowa). Ten płyn przestał istnieć.

 

Takich, udokumentowanych i istniejących w archiwach i czasopismach medycznych przypadków są dziesiątki. Np. Hèléne Perdereau (1933r).

            Możliwość wyleczenia „przez sugestię” lub „wiarę”:

a)      wiara”: Madelaine Guinot, dogorywająca gruźliczka (zaatakowany cały organizm), niewierząca, uzdrowiona nagle, wbrew swej woli, jeszcze długo po uzdrowieniu „walczyła” przeciw tym faktom.

b)      sugestia: Wiele osób zostało uleczonych, gdy byli nieprzytomni, w agonii, lub w wieku 1.5 do dwóch lat. Dwuletnia Yvonne Aumaître darła się wniebogłosy, gdy „okrutny” ojciec - lekarz zanurzał ją w lodowatej wodzie źródła. Po paru sekundach nóżki, dotąd od urodzenia skręcone o 90o do środka i zdeformowane, stały się normalne, zdrowe.

  Poruszył mnie fakt z dziedziny lingwistycznej: Rose Evrard jest głuchoniema od urodzenia. Wtedy głuchych nie uczono mówienia. Nie zna, więc nie rozumie żadnego języka. 28.08.1897r. zostaje nagle uzdrowiona w Lourdes. Wg. świadectwa lekarza z dn. 17. 10.1897:  „nauczenie mowy jest całkowite, nastąpiło ono niemal momentalnie”. To przecież – jeśli można tak stopniować – jest bardziej zdumiewające niż przywrócenie słuchu. A na pewno z innej dziedziny.

Przerywam podawanie przykładów. Można kupić lub przeczytać rzetelną książkę: ks. Joseph Belleney, Uzdrowienia w Lourdes, wyd. OO. Franciszkanów , Niepokalanów 2006

            Czy ludzie, którzy uważają się za racjonalistów, w sensie ateistów, negujących istnienie czy działanie Stwórcy, mogą przymykać oczy na takie FAKTY? Pominąłem udokumentowane cuda uzdrowień w Fatimie, Częstochowie, Gietrzwałdzie i innych sanktuariach katolickich.

Bo reakcje ucieczki, np. No, ja wierzę chyba też w loty szamanów na bębnach, nie ostają się logice: nie chodzi nam o nie-udokumentowaną wiarę, a o analizę faktów...

            Pytanie : co robi ateista czy racjonalista w zderzeniu z Faktem? A co robić powinien?

Zmieniony ( 05.02.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.