Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow Podśmiewajki (zanęta...) arrow "bronki" i bzdety arrow ...Elektrownie atomowe, jeśli będzie je budował geodeta z synową geodety ?
Tuesday 14 July 2020 11:56:34.29.
W Y S Z U K I W A R K A
...Elektrownie atomowe, jeśli będzie je budował geodeta z synową geodety ? Drukuj Email
Wpisał: Piotr Tomczyk   
26.08.2012.

...Elektrownie atomowe, jeśli będzie je budował geodeta z synową geodety?

Z pamiętnika Donalda Cudotwórcy

http://www.naszdziennik.pl/wp/8126,z-pamietnika-donalda-cudotworcy.html

Czwartek, 16.08.2012 r.
Chłopaki od pijaru przygotowali fajne przekazy dnia na temat kumoterstwa przy obsadzaniu stanowisk w spółkach państwowych. “Proces oczyszczania spółek z działaczy partyjnych trwa od wielu miesięcy”, “premier w sposób konsekwentny kazał oczyścić rady nadzorcze z polityków Platformy”, “także z ludzi bardzo kompetentnych, którzy niejako przy okazji są odwoływani”. Zupełnie jakby naszym działaczom było trudniej znaleźć robotę niż bezpartyjnym!

Piątek, 17.08.2012 r.
Mamy nowy sposób informowania o zarobkach. Średnią krajową trzeba zawsze podawać jako wartość brutto, ale jeśli chodzi o dochody polityków i działaczy, to powinniśmy je lekko zaniżać. Ludzie gubią się w rachunkach i myślą np., że Olek, nasz jądrowy geodeta, dostaje co miesiąc 100 tysięcy na rękę! Dla Janka-Krzysia nawet te 100 tysięcy to niewiele (w banku miał taką tygodniówkę!), ale wyborców do jego opinii nie przekonamy.

Sobota, 18.08.2012 r.
Dziennikarze uwzięli się na Olka. Martwią się, czy da sobie radę, i pytają, jak mogą wyglądać elektrownie atomowe, jeśli będzie je budował geodeta z synową geodety. Mało kto pisze, że elektrownie powstaną dopiero za 20 lat. Przez ten czas Olek dokształci się lepiej niż wszyscy fizycy jądrowi świata razem wzięci! A synowa geodety? To samo! Po 20 latach na pewno będzie lepsza niż synowe fizyków jądrowych.

Niedziela, 19.08.2012 r.
Chłopaki od pijaru przygotowali fajny przekaz dnia o odzyskiwaniu pieniędzy Amber Gold. Dziennikarze mają powtarzać, że odnaleziony został samolot należący do “złotej firmy”, a cała akcja udała się… dzięki Michałkowi. Miała być nawet sesja fotograficzna. Samolot ukryty w krzakach, przykryty mchem, gałęziami i liśćmi, a przy nim syn premiera trzymający transparent “To tutaj!”… Na koniec zrezygnowaliśmy ze zdjęć. Mogłyby wyglądać na wyreżyserowane.

Poniedziałek, 20.08.2012 r.
Sytuacja jest imponująca! Jan Antony, czyli nasz “Jacek” z Ministerstwa Finansów, wyliczył, że w ubiegłym roku mieliśmy najniższe oprocentowanie kredytów w historii! Aż żal było nie brać nowych pożyczek! – A o ile wzrósł dług Polski w czasie naszych rządów? – zapytałem trochę zaniepokojony. – No… przez prawie 5 lat, lekko licząc, o 300 miliardów! – odpowiedział z dumą “Jacek” i dodał: – Donek, tym się nie martw. Przecież ze swojej kieszeni nie będziesz tego spłacał.

Wtorek, 21.08.2012 r.
Waldek zwariował. W sprawie Amber Gold, zamiast potwierdzić, że wszystkie urzędy działały poprawnie, ogłosił dziennikarzom, że w 2010 roku zgłosił “złotą firmę” do prokuratury. I jeszcze żartował: – Był skazywany w zawieszeniu, więc widać doszedł do przekonania, że siódme przykazanie: “Nie kradnij”, też w stosunku do niego nie działa. Co gorsza, zwariował też Bronek… Ogłosił, że nie spieszy mu się do strefy euro! I co ja teraz powiem Angeli?

Środa, 22.08.2012 r.
Dzwoniła Angela. Przeczytała wywiad Bronka. Przypomniała mi, jak obiecywałem i jej, i Martinowi, szefowi Parlamentu Europejskiego, że Polska już w 2015 roku będzie w strefie euro. – Donek, mówiłeś przecież, że stać was na taki gest! Co się stało? Nie macie pieniędzy na wspieranie banków? – dopytywała Angela. – Bronek ma dziwne poczucie humoru… Też nie rozumiem tych jego dowcipów – moje wyjaśnienia chyba ją trochę uspokoiły.

Piotr Tomczyk

 

Zmieniony ( 26.08.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.