Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 137 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow "GW" "odkrywa": rura zablokuje Świnoujście
Saturday 24 October 2020 19:31:12.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
"GW" "odkrywa": rura zablokuje Świnoujście Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
13.10.2012.

"GW" "odkrywa": rura zablokuje Świnoujście

 

http://niezalezna.pl/33793-gw-odkrywa-rura-zablokuje-swinoujscie

 

Rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream zablokuje rejsy do Świnoujścia statkom o dużym zanurzeniu – informuje "Gazeta Wyborcza". Blokada Świnoujścia to oczywiście szokujący fakt, ale o konsekwencjach budowy gazociągu dla naszego portu PiS i prasa prawicowa mówi już przecież przynajmniej od dwóch lat. [?? Co to za „prawica”? W prasie fachowej – „Rurociągi” -  alarmowaliśmy o tym od pięciu lat. Żadnego z polityków to wtedy nie interesowało... md]

Świnoujście to nasz największy terminal portowy do przeładunku suchych masowych ładunków, np. węgla. Gazprom postanowił ułożyć rury w poprzek torów podejściowych do Świnoujścia, bezpośrednio na dnie morza.

"Do portu w Świnoujściu wchodzić będą mogły statki o zanurzeniu do 13,5 m. To konserwuje obecne warunki i blokuje możliwości rozwoju portu" – tłumaczy w rozmowie z "GW" Jarosław Siergiej, prezes Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście.

Dziennik Adama Michnika pisze wprost: "Port w Świnoujściu mógłby zostać wielkim węzłem transportu na Bałtyku. Ale to plany pisane palcem po wodzie, bo gazociąg Nord Stream z Rosji do Niemiec zablokuje rejsy do Świnoujścia statkom o dużym zanurzeniu".

Z dzisiejszego artykułu w "Gazecie Wyborczej" wynika wprost, że zostaliśmy oszukani przez naszych "partnerów": Rosję i Niemcy, i że rząd Tuska niewiele zrobił, by zapobiec takiej sytuacji.

Gratulujemy spostrzegawczości!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.