Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow "GW" "odkrywa": rura zablokuje Świnoujście
Saturday 29 February 2020 13:46:04.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
"GW" "odkrywa": rura zablokuje Świnoujście Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
13.10.2012.

"GW" "odkrywa": rura zablokuje Świnoujście

 

http://niezalezna.pl/33793-gw-odkrywa-rura-zablokuje-swinoujscie

 

Rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream zablokuje rejsy do Świnoujścia statkom o dużym zanurzeniu – informuje "Gazeta Wyborcza". Blokada Świnoujścia to oczywiście szokujący fakt, ale o konsekwencjach budowy gazociągu dla naszego portu PiS i prasa prawicowa mówi już przecież przynajmniej od dwóch lat. [?? Co to za „prawica”? W prasie fachowej – „Rurociągi” -  alarmowaliśmy o tym od pięciu lat. Żadnego z polityków to wtedy nie interesowało... md]

Świnoujście to nasz największy terminal portowy do przeładunku suchych masowych ładunków, np. węgla. Gazprom postanowił ułożyć rury w poprzek torów podejściowych do Świnoujścia, bezpośrednio na dnie morza.

"Do portu w Świnoujściu wchodzić będą mogły statki o zanurzeniu do 13,5 m. To konserwuje obecne warunki i blokuje możliwości rozwoju portu" – tłumaczy w rozmowie z "GW" Jarosław Siergiej, prezes Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście.

Dziennik Adama Michnika pisze wprost: "Port w Świnoujściu mógłby zostać wielkim węzłem transportu na Bałtyku. Ale to plany pisane palcem po wodzie, bo gazociąg Nord Stream z Rosji do Niemiec zablokuje rejsy do Świnoujścia statkom o dużym zanurzeniu".

Z dzisiejszego artykułu w "Gazecie Wyborczej" wynika wprost, że zostaliśmy oszukani przez naszych "partnerów": Rosję i Niemcy, i że rząd Tuska niewiele zrobił, by zapobiec takiej sytuacji.

Gratulujemy spostrzegawczości!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.