Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 152 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "SMOLEŃSK" 12/IV arrow Czas analizy: 4-10 s  czy parę miesięcy? Szeląg obrzydliwie kłamie i mataczy
Sunday 18 April 2021 13:47:02.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czas analizy: 4-10 s  czy parę miesięcy? Szeląg obrzydliwie kłamie i mataczy Drukuj Email
Wpisał: AMELKA222   
30.10.2012.

Czas analizy: 4-10 s – czy parę miesięcy?

Szeląg obrzydliwie kłamie i mataczy

AMELKA222    http://freeyourmind.salon24.pl

 

Zdążyłam skopiować

[ bo już zaraz było:  

404

strona o podanym adresie nie istnieje.]

"30.10.2012 15:17 1

Według Szeląga czynności biegłych służyły zabezpieczeniu próbek, a nie wyciąganiu wniosków. - Dopiero badania laboratoryjne będą mogły być podstawą do twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu śladów materiałów wybuchowych - podkreślił Szeląg. Dodał, że dziś takie wnioski może "wyciągać jedynie laik, osoba nie mająca elementarnej wiedzy na temat tego rodzaju badań".

Jak wyjaśniał Szeląg, urządzenia wykorzystywane w Smoleńsku mogą w taki sam sposób sygnalizować obecność materiału wybuchowego, jak i innych związków np. pestycydów, rozpuszczalników i kosmetyków. Dodał, że wielokrotnie sygnalizowały one możliwość wystąpienia związków chemicznych o budowie podobnej do materiałów wysokoenergetycznych; reagowały np. na namiot wykonany z PCW.

- Urządzenia wykorzystywane są tylko do wstępnych, szybkich testów przesiewowych, wskazujących co najwyżej ma możliwość wystąpienia związków chemicznych mogących być materiałem wysokoenergetycznym. Urządzenie wskazywało biegłym, że badany element powinien być zabezpieczony i poddany szczegółowym, profesjonalnym badaniom w laboratorium
- powiedział Szeląg.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prokuratura-na-wraku-tupolewa-nie-stwierdzono-obecnosci-trotylu-i-nitrogliceryny,wid,15051907,wiadomosc.html  


Prokurator obrzydliwie kłamie i mataczy. Spektrometr IMS reaguje na jony, ale również wskazuje nazwę rozpoznanego materiału wybuchowego na wyświetlaczu.

PED-8800 Pro
to urządzenie najnowszej generacji, które służy do wykrywania materiałów wybuchowych różnego rodzaju. Działanie detektora opiera się o technologię IMS (Ion Mobility Technology), która polega na badaniu prędkości jonów w jednorodnym polu elektrycznym. Metoda wykrywania została udoskonalona o analizę sygnałów w oparciu o transformację Hadamarda, co spowodowało znaczne polepszenie stosunku sygnału do szumu bez utraty rozdzielczości.

 

Dzięki temu udało się zredukować poziom fałszywych alarmów do zaledwie 1%.  W trosce o bezpieczeństwo operatora i jego kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. próbka testowa jest pobierana za pomocą specjalnego długopisu.
Detektor PED-8800 Pro wyposażony został w kolorowy wyświetlacz, wskazujący nazwę rozpoznanego materiału wybuchowego. W pamięci urządzenia znajduje się pojemna baza danych na 5000 wpisów, która może być uaktualniana o nowe substancje, co zwiększa możliwości detekcji. Detektor współpracuje z komputerem po podłączeniu go przez interfejs USB lub Ethernet.

Technologia: IMS, transformacja Hardamarda
Tryb próbkowania: zbieranie cząsteczek z powietrza i z powierzchni przedmiotów
Czas analizy: 4-10 s
http://www.spy-shop.pl/przenosny-detektor-materialow-wybuchowych-ped8800-pro-p-683.html 

http://okiemklucznika.salon24.pl/459201,szelag-obrzydliwie-klamie-i-mataczy

 

AMELKA222 1617733 | 30.10.2012 17:15

Zmieniony ( 30.10.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.