Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 158 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ważne ale różne arrow przeciw bluźnierstwu: Obudźmy się, nie bądźmy letni!!
Tuesday 19 October 2021 15:06:17.35.
W Y S Z U K I W A R K A
przeciw bluźnierstwu: Obudźmy się, nie bądźmy letni!! Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
22.11.2008.
Tu można zaprotestować przeciw bluźnierstwu: Obudźmy się, nie bądźmy letni!!

http://www.propolonia.pl/petycje.php?id=8

Prezydent Miasta Bydgoszczy

Rada Miasta Bydgoszczy

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego

             Wyrażamy stanowczy protest przeciw przygotowywanemu przedstawieniu Superstar with Jesus Christ, którego premiera odbyć się ma w okresie Świąt Wielkiej Nocy na największym rynku Bydgoszczy, przed siedzibą Prezydenta Miasta.

             Z niepokojem przyjmujemy te wypowiedzi autorów scenariusza, w których jasno formułują oni cel swojego przedsięwzięcia: odrzeć postać Jezusa z mitu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Pokazujemy Jezusa jako zwykłego człowieka. To radio, telewizja i inne środki przekazu wbiły nam do głowy, że był Bogiem.

            W tym kontekście za absolutnie niedopuszczalny uznajemy zamiar wprowadzenia w obręb przedstawienia sms-owego sądu nad Jezusem Chrystusem, wzorowanego na tym, który miał miejsce przed Poncjuszem Piłatem. Publicznie ujawnione elementy scenariusza wskazują, że może on wypełnić znamiona przestępstwa naruszenia naszych uczuć religijnych. Jest to tym bardziej bolesne, że premierę spektaklu zaplanowano na okres największej zadumy chrześcijan.  

             Mamy nadzieję, że władze samorządowe Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego w żaden sposób nie wesprą tego gorszącego przedsięwzięcia i nie dopuszczą do jego realizacji ani w miejscu zapowiadanym, ani w żadnym innym, nad którym pieczę sprawują.

           Elżbieta Bączkowska, prezes Stowarzyszenia Unum Principium

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.