Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ISLAM braminizm... arrow Dzień katolicyzmu w islamie...
Thursday 20 February 2020 15:01:14.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dzień katolicyzmu w islamie... Drukuj Email
Wpisał: pch24   
29.01.2013.

Dzień katolicyzmu w islamie...

 

2013-01-28 pch24

 

W Kościele w Polsce obchodzony jest XIII Dzień Islamu. Jego hasłem są słowa: „Wychowanie młodych chrześcijan i muzułmanów do sprawiedliwości i pokoju”. Centralne obchody odbywają się na warszawskiej Pradze. Tymczasem w krajach islamskich dzień chrześcijaństwa jest co dzień...

 

Dzień islamu w katolicyzmie

„W tym roku grupa z Katowic, zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie, przedstawi reportaż, na tematy, które pojawiły się w temacie głównym. To jest coś nowego i cieszę się bardzo z tego, że coraz więcej młodych ludzi odpowiada na nasze zaproszenie i bierze czynny udział w spotkaniach” – powiedział bp Romuald Kamiński, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 r. R. Łączny, KAI

 Dzień katolicyzmu w islamie

Obchodzony był pod hasłem: Wychowanie służb porządkowych do walki z niewiernymi spiskującymi celem świętowania Bożego Narodzenia. Jak informuje Der Standard, wieczorem w uroczystość św. Szczepana (26.12.2012) saudyjska policja religijna wdarła się do domu "dyplomaty z jednego krajów azjatyckich" w prowincji Al Jouf i aresztowała 43 osoby (41 chrześcijan i 2 muzułmanów). Wszystkie zostały oskarżone o "spiskowanie celem świętowania Bożego Narodzenia", raporty policji stwierdziły, że goście dyplomaty "byli pijani".

Arabia Saudyjska uznaje jedynie islam i zabrania publicznego celebrowania świąt innych religii. Za posiadanie Pisma Świętego, krzyżyka na szyi albo modlitwę na ulicy można trafić do więzienia. Nie ma jasnej interpretacji dotyczącej świętowania prywatnie, więc policja religijna robi co chce. Saudyjscy przywódcy duchowi wielokrotnie potępiali między innymi wysyłanie przez chrześcijan zaproszeń na ich śluby lub święta.

Zabroniono też muzułmanom wysyłania życzeń świątecznych "niewiernym". Duchowni katoliccy a nawet pastorzy protestanccy mają zakaz wjazdu, a karą orzekaną dla muzułman którzy nawrócili się na chrześcijaństwo jest kara śmierci.

 KNO

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.