Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 13 arrow Trzecia rocznica Drugiego Katynia
Monday 06 April 2020 12:35:50.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Trzecia rocznica Drugiego Katynia Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
13.04.2013.

Trzecia rocznica Drugiego Katynia

 

PRAWDA WYZWOLI KU PEŁNI ŻYCIA

 

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 12 - 18 kwietnia 2013 r. KOMENTARZ TYGODNIA

 

Żydowski Sanhedryn zakazuje Apostołom nauczania w imię Jezusa. Święty Piotr odpowiada: „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5,29).

 

Posłuszeństwo wobec Boga Stwórcy i Zbawcy zawiera w sobie gotowość pełnienia woli Boga i liczenia się z porządkiem relacji wobec Boga, ludzi i całego stworzonego świata. Ów porządek zawiera w sobie prawdę i dobro godne uznania bez względu na czyjś bunt i sprzeciw.

Buntownikami nie są uczniowie Jezusa głoszący Ewangelię, ale ci, którzy im świadectwa danego prawdzie zabraniają.

 

Grzech naszych prarodziców Adama i Ewy był nieposłuszeństwem wobec Boga i przyznaniem sobie władzy decydowania o tym, co dobre, a co złe, wbrew woli Bożej. Dziedziczony grzech pierworodny oznacza stałą skłonność do pychy, gdy człowiek naśladując bunt części aniołów, nie chce służyć prawdzie i życiu.

 

Jezus mówi o sobie: „Jam jest Droga, Prawda i Życie”.

 

Czyli uczeń służy Jezusowi poddając się z miłością Jego królewskiej władzy. Gdy dokonuje się detronizacja Chrystusa, połączona z kultem kłamstwa w każdej dziedzinie życia, wołamy wraz ze świętym Archaniołem Michałem „któż jak Bóg”, dążąc do intronizacji Jezusa jako Króla państw i narodów, a najpierw Polski.

 

Kłamstwo łączy się ze śmiercią. Diabeł jest ojcem kłamstwa i mordercą od początku.

 

Wykonanie, a następnie zakłamanie zbrodni smoleńskiej ukazuje sojusz kłamstwa ze śmiercią. Dążenie do prawdy w tej sprawie jest obroną życia ludzi i narodu.

 

W tym duchu przeżywamy trzecią rocznicę Drugiego Katynia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.