Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 119 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow zboczeńcy 13 arrow Łódź promuje i nagradza PEDRYLI
Monday 19 April 2021 23:05:39.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Łódź promuje i nagradza PEDRYLI Drukuj Email
Wpisał: Queercard   
23.05.2013.

Łódź promuje i nagradza PEDRYLI

 

karty rabatowe dla homoseksualistów

 

Posted by Marucha w dniu 2013-05-23 (czwartek)

http://marucha.wordpress.com/2013/05/23/karty-rabatowe-dla-homoseksualistow

Gdyby poniższą wiadomość zamieszczono 1 kwietnia, wszyscy bez trudu połapali by się, że chodzi o dowcip. I byli by w błędzie.
Admin

Łódź postanowiła dogonić zachód, niestety wybrała sobie na to dziedzinę, która absolutnie na taki wysiłek nie zasługuje. Od jakiegoś czasu mieszkańcy tego miasta mogą zaopatrzyć się w darmową kartę rabatową dla homoseksualistów.

Posiadacze takiej “Queercard” mogą liczyć na zniżki w niektórych lokalach gastronomicznych i sklepach. Na pomysł uprzywilejowania w ten sposób homoseksualistów wpadła łódzka organizacja reprezentująca dewiantów o nazwie Fabryka Równości.

“Postanowiliśmy stworzyć mapę miejsc przyjaznych osobom nieheteroseksualnym, w których nikt nie będzie wyśmiany ani wyrzucony. Karta z rabatami jest dodatkiem do projektu” – wyjaśnia Damian Graczyk, prezes organizacji.

Początkowo na pomysł Fabryki Równości zgodziło się 10 firm, obecnie jest ich już 20 i podobno zgłaszają się nowe. Są pomiędzy nimi lokale gastronomiczne, zakłady fryzjerskie i … sex-shopy. Użytkownicy kart mogą dzięki nim liczyć na rabaty od 1 zł do 10% wartości towaru lub usługi. Dewianci mogą liczyć na przywileje między innymi w kawiarni znajdującej się w Muzeum Sztuki w Łodzi, sklepie “Pan Tu Nie Stał”, klubie “Narraganset” i herbaciarni “Niebieskie Migdały”.

“Przyłączyliśmy się do akcji, bo w naszych lokalach obowiązuje tolerancja. Na drzwiach mamy specjalne naklejki” – mówi o wsparciu akcji właścicielka “Niebieskich Migdałów”, Joanna Maciejewska-Sieniawska

Na chwilę obecną Fabryka Równości wydała około 1500 kart rabatowych tego typu, są one dostępne w biurze organizacji i na imprezach przez nią organizowanych. Aby korzystać z karty niekoniecznie trzeba mieć zaburzenia pociągu seksualnego. “Queercard dostępna jest dla wszystkich, którzy czują się związani z naszym środowiskiem” – przypomina Graczyk.

“Queercard” funkcjonują w wielu innych krajach, między innymi w Niemczech, gdzie ich użytkownicy mogą dostać zniżki na auta, hotele czy nawet szkła kontaktowe.

Pożytek z funkcjonowania czegoś takiego w Łodzi jest jeden – mieszkańcy tego miasta jak i odwiedzający będą wiedzieli przynajmniej, których lokali i sklepów należy unikać.

Na podstawie: dzienniklodzki.pl
http://www.autonom.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.