Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie III arrow Pierwszego czerwca 1945 - angielska zbrodnia w dolinie Drawy
Friday 03 July 2020 18:10:21.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pierwszego czerwca 1945 - angielska zbrodnia w dolinie Drawy Drukuj Email
Wpisał: niepoprawni   
02.06.2013.

Pierwszego czerwca 1945 - angielska zbrodnia w dolinie Drawy

 

http://niepoprawni.pl/blog/2334/1-vi-1945

 

Gdy pierwszego czerwca 1945 wzeszło słońce na doliną rzeki Drawy, płynącej wąskim korytem południowych Alp, oświetliło ono następujący obraz: wielotysięczna ciżba na kolanach zasłaniająca się krzyżem; po łąkach i polach rozbiegane tabuny koni i wielbłądów; kobiety z dziećmi drapiące się na skaliste zbocza, uchodzące w śmiertelnym przerażeniu przez kulami i pałkami chrześcijańskich żołnierzy, zapędzających wszystko w ręce kata... – Co to było?

A no, gdybym chciał być złośliwy, powiedziałbym ironicznie: wydawania "Azjatów" w ręce europejskiego marksizmu.

…I jeszcze jedno: widziałem tych ludzi latem 1944, gdy przeprawiali się Pilicę. Spotkałem ich w Częstochowie: barankowe czapki w czerwonym denkiem; czarne od wiatru i kurzu, milczące, ponure twarze; chude krowy uczepione do wozów. Żadnej eskorty. To nieprawda, żeby ich kto gnał. Sami ciągnęli na zachód. Nieskończone tabory. Na tle europejskich kamienic robili istotnie wrażenie egzotyczne: "Azja" uciekająca przed bolszewikami.

…Zanim ten ponury konwój osiągnął linie sowieckie, dwóch oficerów się otruło, a dziewiętnastu próbowało uciec. Z tych dziewiętnastu ucieczka udała się tylko czterem, piętnastu zastrzelono. Dalsze dane są niepewne. Dwunastu generałów, w tej liczbie Domanowa, Krasnowa, Sułtana-Kelecz-Gireja oraz Szkurę (odstawiony dopiero 31 maja specjalnym samochodem wraz ze swym adiutantem), wysłano do Moskwy i powieszono.

Stu dwudziestu oficerów zastrzelił konwój sowiecki po drodze z Grazu do Wiednia. W Wiedniu rozstrzelano tysiąc trzydziestu. Zniknęło bez wieści wywiezionych na dalsze badania dziewięciuset osiemdziesięciu trzech. Dane te nie są ostateczne i wymagałyby sprawdzenia, gdyby takie sprawdzenie było możliwe. Istnieją także obfite materiały dotyczące wydania trzech dywizji XV Korpusu Kozackiego w Judenburgu. Zastosowano tu metody niemal identyczne

Tak pisał o tym kozackim Katyniu Józef Mackiewicz.

To Anglicy popełnili tę „Zbrodnię w dolinie rzeki Drawy”.

Wg Kozaków w tym dniu zabili ponad tysiąc mężczyzn, kobiet, dzieci którzy nie chcieli dobrowolnie się dać przekazać Stalinowi. Mężczyźni byli to jeńcy kozackiego wojska walczącego u boku hitlerowskich Niemiec, reszta to ich rodziny. Wysłano ich do walki przeciw komunistycznej partyzantce Tity. Trochę walczyli też z Sowietami.

Przy czym sąd w Moskwie uznał w 1996-7 że ich dowódcy, biali Rosjanie w większości, nie popełnili żadnych zbrodni wojennych.

http://tylkoprawda.akcja.pl/teksty24.html

http://klin-demianovo.ru/http:/klin-demianovo.ru...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.