Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow O mafiach i sprawiedliwości arrow Aferzysta na wolności? Skandal w sądownictwie
Saturday 19 September 2020 01:00:13.30.
migawki
 

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??

 
W Y S Z U K I W A R K A
Aferzysta na wolności? Skandal w sądownictwie Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.02.2009.

[I o to chodziło mafii działającej w sądownictwie, gdy „grała na czas”, by ważniejsze przestępstwa się przedawniły... MD]

Aferzysta na wolności?

Piotr Nisztor 12-02-2009, http://www.rp.pl/artykul/2,262190_Aferzysta_na_wolnosci_.html

            Władze warszawskiego aresztu przygotowują wniosek o warunkowe zwolnienie Grzegorza Żemka, bohatera afery FOZZ. Po wyjściu na wolność ma uczyć języków byłych więźniów

            – Administracja aresztu przygotowuje wniosek do sądu o warunkowe zwolnienie Grzegorza Żemka – potwierdza „Rz” mjr Luiza Sałapa, rzeczniczka prasowa Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Dodaje, że Żemek nabył prawo do ubieganie się o warunkowe zwolnienie już 7 kwietnia 2008 r. Termin wystąpienia z wnioskiem został przesunięty ze względu na konieczność skompletowania dokumentów.

            Z informacji „Rz” wynika, że Żemek podczas pobytu w więzieniu dobrze się sprawował. – Uczył współwięźniów języków, a nawet pomagał w pisaniu oficjalnych pism – mówi nasz informator ze Służby Więziennej.

            Nie wiadomo, kiedy wniosek w jego sprawie będzie gotowy. Jeśli zostanie złożony, Żemek ma duże szanse na odzyskanie wolności. – Bardzo rzadko zdarza się, by sąd odrzucał wniosek, z którym wystąpiła administracja więzienia – twierdzi nasz informator.

Bohater jednej z najgłośniejszych afer III RP został skazany na 11 lat więzienia m.in. za milionowe malwersacje finansowe w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, którym kierował.

            Po raz pierwszy do aresztu Żemek trafił w 1991 r. W sumie przesiedział w nim (z przerwami) około pięciu lat. Zgodnie z wyrokiem termin zakończenia przez niego odbywania kary wygasa na początku 2014 r.

            – On nie jest rodzajem przestępcy groźnego dla bezpieczeństwa ludzi, stąd jego pobyt na wolności nie będzie groźny – komentuje informacje o wniosku w sprawie Żemka Zbigniew Wassermann, były koordynator ds. służb specjalnych, poseł PiS. Dodaje jednak, że po wyjściu na wolność może być zagrożony, gdyż jego wiedza „może pogrążyć wiele osób”.

Po wyjściu z aresztu Żemek ma pracować w Fundacji Sławek z Warszawy, która pomaga byłym więźniom. Jak niedawno ujawniliśmy, są plany, by uczył w niej języków obcych.

Żemek na rzecz fundacji przekazał już autorską metodę nauki języków – SprintLo. Polega na sprawdzeniu predyspozycji ucznia i dostosowaniu do nich sposobu nauczania.

Prezes Fundacji Sławek Marek ?agodziński zapewnia jednak, że nie zabiega o szybsze zwolnienie Grzegorza Żemka z więzienia.

            Fundacja, którą kieruje ?agodziński, pomaga również byłym więźniom w znalezieniu pracy. W jej radzie zasiada m.in. gen. Paweł Nasiłowski, który w najbliższych dniach ma odebrać od premiera nominację na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

masz pytanie, wyślij e-mail do autora  p.nisztor@rp.pl      Rzeczpospolita

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.