Bronimy fundamentu naszej cywilizacji. Ulicami Warszawy przeszła Procesja Różańcowa za Życiem

Bronimy fundamentu naszej cywilizacji. Ulicami Warszawy przeszła Procesja Różańcowa za Życiem

pch24.pl/bronimy-fundamentu-naszej-cywilizacji

#centrum życia i rodziny #pro-life #Różaniec za Życiem #Warszawa

(Procesja Różańcowa za Życiem, fot. Centrum Życia i Rodziny)

Stajemy w obronie prawa do życia i sprzeciwiamy się pomysłom polityków, którzy chcą legalizować aborcję na życzenie. Modlimy się o dar pełnej ochrony życia w Polsce – mówili uczestnicy warszawskiej Procesji Różańcowej za Życiem.

W niedzielę 10 grudnia ulicami Warszawy przeszła Procesja Różańcowa za Życiem. Wydarzenie było publicznym aktem modlitewnym, w którym zwracano się do Matki Bożej o obronę i zachowanie w Polsce fundamentalnego, przyrodzonego prawa każdego człowieka jakim jest prawo do życia. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zjednoczonych 2020 – wspólnotę w ramach, której działają m.in. grupy Męskiego Różańca, Centrum Życia i Rodziny, Wojownicy Maryi, Rycerze Jana Pawła II i inne grupy modlitewne.

Wydarzenie rozpoczęło się o 13:00 w kościele pw. Krzyża Świętego na Krakowskim Przedmieściu. – Słuszną jest modlitwa w intencji obrony życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci. Oby nigdy w naszym narodzie nie zabrakło wyczulenia na tę wielką sprawę – mówił proboszcz parafii ks. Bartosz Pikul.

Następnie po Mszy świętej zgromadzeni wierni przeszli Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego, gdzie zatrzymano się, aby w samym sercu Starego Miasta modlić się w intencji obrony życia w Polsce. Procesja Różańcowa za Życiem wyruszyła dalej ulicą Świętojańską, przeszła przez Starówkę, ul. Nowomiejską oraz Freta, aż przez Rynek Nowego Miasta, dotarła ostatecznie do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia.  

– Bronimy życia od poczęcia, stajemy po stronie pro life i modlimy się w intencji utrzymania przepisów chroniących życie w Polsce – mówi Wojciech, jeden z uczestników Procesji. Dodaje, że obowiązujące obecnie przepisy w znaczącym stopniu bronią fundamentu naszej cywilizacji jakim jest prawo do życia. – Nowa sejmowa większość zapowiada wprowadzenie regulacji dehumanizujących najbardziej bezbronne istoty – dzieci nienarodzone. Jestem tu po to, aby dawać jasne świadectwo, że nie zgadzam się na takie działanie. Modlę się o powstrzymanie proaborcyjnych pomysłów polityków – wskazuje Wojciech.

Z kolei Agnieszka dodaje, że dziś najważniejsza jest modlitwa za wstawiennictwem Matki Bożej oraz świętych patronów, których relikwie niesione są w Procesji. Wskazuje, że modlitwa czyni cuda, a dziś potrzeba wiele modlitwy publicznej, która obudzi sumienia Polaków. – Idziemy w Procesji za Życiem, dajemy świadectwo, modlimy się i jednocześnie apelujemy do polityków, którzy chcą podeptać fundamentalne wartości – nie zgadzamy się na to i będziemy bronić tych wartości – mówi uczestniczka Procesji.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.rozanieczazyciem.pl.

WMa