Francuzi przejmują Indykpol – polskiego giganta drobiowego. Jest zgoda UE.

Francuzi przejmują polskiego giganta drobiowego. Jest zgoda UE

businessinsiderfrancuzi-przejmuja-polskiego-giganta-drobiowego 10 lipca 2024,

Drosed, należący do francuskiej Grupy LDC, otrzymał zielone światło od Komisji Europejskiej na przejęcie Indykpolu. Transakcja umocni już silną obecność grupy na polskim rynku drobiu.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | Foto: Piotr Kamionka / REPORTER / East News

Na początku lipca Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie wyłącznej kontroli nad Indykpol przez Drosed — podaje portalspożywczy.pl.

Francuzi przejmują polskiego giganta drobiowego

Decyzja KE kończy wielomiesięczne postępowanie, które rozpoczęło się wraz z ogłoszeniem transakcji jesienią 2023 r. KE uznała, że przejęcie nie stwarza zagrożenia dla konkurencji.

Drosed jest częścią francuskiej grupy LDC, jednego z europejskich liderów w branży drobiarskiej. W portfolio znajdują się takie marki jak: Zagrodowy, Drosed, Podlaski i Drop.

Firma specjalizuje się w przetwórstwie i sprzedaży drobiu, a także w tworzeniu świeżych i mrożonych dań gotowych. Jest obecna we Francji, Polsce, na Węgrzech, w Belgii i Wielkiej Brytanii.

Portalspożywczy.pl zauważa, że przejęcie Indykpolu umocni już silną obecność grupy LDC na polskim rynku drobiu.

W czerwcu Drosed zawarł z amerykańskim koncernem Cargill warunkową umowy zakupu zakładu produkcyjnego Konspol w Nowym Sączu. Fabryka należy do Cargill od 2018 r. i obecnie pracuje w niej około 600 osób. Transakcja ma zostać zrealizowana do końca roku, po uzyskaniu wymaganych zgód. Jak wyjaśnia firma, przejęcie umożliwi wejście w segment dań gotowych.