Kard. Müller potępił gorszącą pielgrzymkę LGBT do Watykanu. „Akty homoseksualne są grzechem śmiertelnym”
Akty homoseksualne są grzechem śmiertelnym. Nie można błogosławić grzechu –

(Źródło: YouTube/ Radio Maryja)
6 września do Stolicy Apostolskiej zawitały z „pielgrzymką” środowiska promujące grzechy homoseksualizmu. W rzeczywistości wizyta „tęczowych” organizacji była przede wszystkim wydarzeniem propagandowym. Na fakt ten zwrócił uwagę kard. Gerhard Ludwig Müller.
W sobotę 13 września, przy okazji odbierania tytułu obywatela honorowego włoskiej miejscowości Belmonte del Sannio, kard. Müller wyraził ubolewanie „pielgrzymką” subkultury LGBT do Watykanu.
– Linia doktryny Kościoła jest bardzo jasna: akty homoseksualne są grzechem śmiertelnym i z tego powodu trzeba odrzucić tę politykę, którą niektórzy uprawiają, przechodząc przez Drzwi Święte celem propagandy dla własnej korzyści, a nie po to, żeby pokutować i zmienić życie – stwierdził kardynał.
Jak przypomniał kard. Müller, katolicka doktryna jednoznacznie traktuje zachowania homoseksualne jako sprzeczne z prawem naturalnym. – Akty homoseksualne są grzechem śmiertelnym. Nie można błogosławić grzechu – mówił były prefekt, odnosząc się do praktyki błogosławienia grzesznych związków zgodnie z treścią deklaracji Fiducia Supplicans.