Klęska Haiti, pierwszego kraju, który oddał się Szatanowi. Francja w kolejce.

Klęska Haiti, pierwszego kraju, który oddał się Szatanowi. Francja w kolejce.

[Autor poniższej notki, tak, jak arcybiskup, nie pomyśleli: Przecież jeśli Gangi kontroluja 89% , to kto im się przeciwstawi? M. Dakowski

nczas/Haili-na-krawedzi-wojny-domowej-sily-policyjne-sa-bezradne/

Kraj na krawędzi wojny domowej. „Nasze siły policyjne są bezradne”. haiti

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Haiti, abp Max Leroy Mesidor ostrzegł w ogłoszonym w poniedziałek liście pasterskim, że „ten karaibski kraj, opanowany i kontrolowany przez grupy przestępcze, znalazł się na krawędzi wojny domowej”.

„Nasze siły policyjne są bezradne wobec zbrojnych band, które przekształciły się w zorganizowaną armię” – podkreślił duchowny.

„Ja sam – dodał hierarcha katolicki – nie mogę wizytować dwóch trzecich moich diecezji, ponieważ drogi w naszym kraju są zablokowane”.

W ostatnich latach na Haiti, najuboższym państwie obu Ameryk, gwałtownie nasiliła się przemoc. Obecnie gangi kontrolują znaczną część kraju i 80 proc. stolicy.

Bandy rabusiów urosły w siłę po tym, gdy w lipcu 2021 roku zginął w zamachu prezydent kraju Jovenel Moise. Zabójstwo prezydenta poprzedziły masowe protesty, których uczestnicy oskarżali go o korupcję i domagali się jego ustąpienia w związku z wygaśnięciem pięcioletniego mandatu szefa państwa.

Mirosław Dakowski:

Przecież władze i lud Haiti oddali się we władanie Szatana:

Trzęsienie ziemi na Haiti było konsekwencją paktu, jaki 200 lat temu zawarli z szatanem przywódcy tego państwa. „Byli uciskani przez Francuzów. Zgromadzili się i zawarli pakt z diabłem. Powiedzieli: „będziemy ci służyć, jeśli uwolnisz nas od Francuzów. A diabeł odparł: „ok, umowa stoi.” I Haitańczycy wygnali Francuzów. Wzniecili rewoltę i uzyskali wolność. Jednak od tamtej pory spada na nich przekleństwo za przekleństwem”

Por.:

Tragedia Haiti – wynik paktu z diablem?

Tragedia Haiti; voodoo, Southern Decadence