Rząd powstrzymuje rozwój biogazowni rolniczych

Rząd powstrzymuje rozwój biogazowni rolniczych, co redukuje nasz potencjał gospodarczy. naszdziennik

Tylko kilka miesięcy rządów Donalda Tuska, popieranych przez Platformę, Lewicę i PSL, wystarczyło, aby: zatrzymać wielkie inwestycje infrastrukturalne w Polsce, które już na samym etapie ich realizacji przynosiłyby dodatkowe wpływy do budżetu państwa; zabrakło pieniędzy w budżecie państwa chociażby na finansowanie ochrony zdrowia czy środków na 14. emeryturę w wysokości takiej jak w ubiegłym roku.

Destrukcja polskiej gospodarki – nawet przez zwykłe powstrzymywanie się od podjęcia decyzji (tłumaczone audytami, „koniecznymi analizami” czy „weryfikacją planów”) odbywa się na szeroką skalę. A ostatnio popierany przez siebie rząd zaatakował nawet poseł PSL, były minister rolnictwa Marek Sawicki, który wytykał rządowi opieszałość w działaniu w sprawie rozwoju polskich biogazowni. – Z przykrością stwierdzam, że kompletnie nic nie rozumiecie, jeśli chodzi o biogazownie rolnicze, o małe biogazownie rolnicze. One nie potrzebują dzisiaj żadnych zespołów, one nie potrzebują żadnych nowych ustaw, one potrzebują decyzji, przeznaczenia części KPO na wsparcie finansowe. […]

Wy będziecie tworzyć zespoły, wy będziecie pracować, a w tym czasie Shell, Total, Saudi Aramco już wykupiły w Polsce ponad 50 proc. biosubstratu do produkcji biometanu. Za chwilę zagraniczna konkurencja na polskim biosubstracie będzie wypracowywała swoje narodowe cele wskaźnikowe, a Orlen za 5 lat będzie bankrutem, bo nie ma poza jednym projektem ani jednej biogazowni rolniczej, która będzie pozwalała nam produkować biometan dla wypełnienia narodowego celu wskaźnikowego – grzmiał w czwartek z trybuny sejmowej Marek Sawicki.

Poseł PSL wezwał jednocześnie rząd Tuska do pracy. – Skończcie z tworzeniem zespołów, skończcie z przygotowywaniem ustaw, które są do niczego niepotrzebne. Weźcie się do roboty i zacznijcie inwestować – dodał polityk współtworzący „koalicję 13 grudnia”.

=======================

...dalej treść obcinają, łobuzy “pobożne”, żeby im płacić. Nie będę !! MD