Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 79 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow Turcy zdradzili Irańczykom izraelskich szpiegów
Wednesday 23 September 2020 21:44:27.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Turcy zdradzili Irańczykom izraelskich szpiegów Drukuj Email
Wpisał: Bartosz Węglarczyk, Recep Tayyip Erdogan   
17.10.2013.

Turcy zdradzili Irańczykom izraelskich szpiegów

 

Bartosz Węglarczyk 17-10-2013,

To dramatyczny moment w gwałtownie pogarszających się stosunkach Ankary i Jerozolimy.

Turecką zdradę ujawnił na łamach „Washington Post" znany ze swych doskonałych źródeł publicysta David Ignatius. Według niego turecki premier Recep Tayyip Erdogan przekazał w ub.r. Irańczykom nazwiska dziesięciu irańskich obywateli, którzy szpiegowali dla Izraela.

Turcy wiedzieli o tych ludziach, bo izraelski wywiad Mossad używa Turcji jako bazy wypadowej do spotkań ze swymi irańskimi agentami. Turecki wywiad MIT, którego dyrektor jest bliskim współpracownikiem premiera, śledzi oczywiście oficerów Mossadu działających na terytorium Turcji i na granicy z Iranem.

Zdaniem Ignatiusa premier Erdogan mógł się w ten sposób mścić za izraelską akcję przeciwko tureckiemu statkowi w maju 2010 r. Izraelscy komandosi zajęli wówczas statek, który miał złamać izraelską blokadę wokół Strefy Gazy. Premier Izraela przez wiele miesięcy odmawiał wówczas przeproszenia władz Turcji za ten incydent.

Wywiady Turcji i Izraela współpracowały ściśle z sobą od 1958 r., gdy służby podpisały tajne porozumienie o współpracy. Izraelczycy przez wiele lat szkolili nawet tureckich szpiegów.

rp.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.