Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 73 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ISLAM braminizm... arrow Francuski rząd świętuje muzułmańskie święto
Thursday 20 February 2020 14:24:54.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Francuski rząd świętuje muzułmańskie święto Drukuj Email
Wpisał: Franciszek L Ćwik   
18.10.2013.

Francuski rząd świętuje muzułmańskie święto

 

Franciszek L Ćwik   2013-10-17 pch24

Premier Francji Jean-Marc Ayrault i minister spraw wewnętrznych Manuel Valls uczestniczyli wczoraj w uroczystościach z okazji największego muzułmańskiego święta Aid El Kabir, którego obchody odbyły się w meczcie w Paryżu. Premierowi towarzyszył też socjalistyczny mer miasta Bertrand Delanoë (jawny, wojujący pederasta md) i przewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego, kierujący Wielkim Meczetem w Paryżu Dalil Boubaker.

-Przez Was pozdrawiam wielką religię Francji deklarował szef rządu. Wyznawał, że zna „jej znaczenie i miejsce jakie ma ona we Francji i jej historii”. - Słyszę słowa, które niesiecie, by zgromadzić kobiety i mężczyzn wokół przesłania pokoju i zgody w szeregach Republiki, w zgodzie z jej zasadami i wartościami – kontynuował Ayrault. Zapewniał także o determinacji rządu w zwalczaniu dyskryminacji i obrony „wolności sumienia i wolności praktykowania kultu, które należą do fundamentów narodu francuskiego”.

- Mówię wam z całą siłą: każdy zamach na wolność praktykowania kultu jest nie do przyjęcia i wszystkie wierzenia religijne muszą mieć możliwość wyrażania się w naszym kraju, respektując prawa Republiki, laickość i przekonania każdego. Islam pokoju i zgody jest integralną częścią naszego kraju i wartości, na których się opiera – konkludował premier.

Okazuje się, że dla francuskich socjalistów obecność premiera i ministra spraw wewnętrznych na święcie w meczecie nie kłóci się z zasadą laickości i separacji Kościoła od państwa. Jest ona przywoływana i skrupulatnie przestrzegana tylko w stosunkach z Kościołem katolickim. Swoboda kultu i praktykowania wierzeń też jest ograniczana.

Udział przedstawicieli rządu w uroczystościach Bożego Narodzenia czy Wielkanocy w paryskiej katedrze Notre Dame byłby nie do pomyślenia. Widać wyraźnie, w którą stronę kierują się sympatie francuskich polityków i to nie tylko tych z lewicy.

Franciszek L Ćwik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.