Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 116 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow o ZBOCZEŃCACH II część arrow Pierwszy w Polsce rabin-gej
Wednesday 21 April 2021 12:23:46.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pierwszy w Polsce rabin-gej Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
24.06.2009.

Pierwszy w Polsce rabin-gej

2009-06-23 http://www.bibula.com/?p=10594 

Do Polski przybył nowy rabin, potomek polskich Żydów, którzy wyjechali z Polski przed rozpoczęciem II Wojny Światowej, co – warto dodać – według obowiązującej terminologii klasyfikuje rabina jako “potomka ocalałych z Holokaustu”.

Przybyły do Polski rabin Katz ma za zadanie “rozbudzić żydowską społeczność w Polsce”. Jak na razie opiekuje się grupą 250 Żydów oficjalnie zarejestrowanych w założonej10 lat temu grupie Żydów reformowanych – Beit Warszawa. Aby przyciągnąć większą grupę zwolenników, ten przybyły z Argentyny 53-letni rabin oferuje niecodzienne podejście. Rabin Katz jest bowiem pierwszym rabinem w Polsce, który otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu.

Rabin Katz, obywatel Argentyny, Izraela i Szwecji, zamieszkał w Warszawie wraz ze swoim partnerem, Kevinem Gleason, producentem hollywodzkich reality show “The Bachelor” (w Polsce wprowadzonych przez stację TVN jako “Kawaler do wynajęcia”). Para ta “pobrała się” 2 lata temu w Kalifornii, a teraz przechadza się ulicami Warszawy z dwoma psami-bokserami. Pomimo tego, iż “Kościół katolicki i niektórzy konserwatywni politycy w Polsce cały czas publicznie określają homoseksualizm jako nienormalność i zachowanie niemoralne” – pisze w komentarzu agencja AP, rabin Katz mówi, że jak do tej pory nie doświadczył w Polsce antysemityzmu czy homofobii.

Członkowie synagogi rabina Katza zastanawiają się czy nie za wcześnie na sprowadzenie do Polski “otwartego geja-rabina”, jakkolwiek rabin Katz był w stanie przyciągnąć już jednego katolika – swoje partnera, 50-letniego Gleasona, który “dla Aarona” przeszedł na judaizm. Pojemna Synagoga przyjmie następnych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.