Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 56 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow anty-sztuka. satanizm. arrow Poznań: radni mogą zadecydować w sprawie bluźnierczego spektaklu
Thursday 09 July 2020 13:21:18.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Poznań: radni mogą zadecydować w sprawie bluźnierczego spektaklu Drukuj Email
Wpisał: pch24   
10.06.2014.

Poznań: radni mogą zadecydować w sprawie bluźnierczego spektaklu

 

2014-6-10 pch24

 

Na wtorkowej sesji radni Poznania zadecydują w sprawie rezolucji dotyczącej odwołania bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”. Zaplanowane na 27-go i 28-go czerwca widowisko w ramach poznańskiego Malta Festival jest szatańską kpiną z Męki Pana Jezusa.

 

Tadeusz Dziuba, poseł ziemi wielkopolskiej, ma nadzieję, iż interwencja przyniesie w końcu oczekiwany skutek. - Jest to element wywierania presji na prezydenta Poznania, aby nie dopuścił do tej świętokradczej, obrazoburczej inscenizacji. Warto przypomnieć, że ta inscenizacja odbyła się 3 lata temu w Paryżu i była zaczątkiem samoorganizacji środowisk katolickich. Wtedy protestowało kilka tysięcy ludzi na ulicach Paryża, ale trzy lata później już milion ludzi. Śladem katolików francuskich, również my powinniśmy się zorganizować i czynem dać świadectwo temu, że nie zgadzamy się na tego typu przedstawienia, które godzą w fundamenty naszej wiary – powiedział „Radiu Maryja” poseł.

 

Korzystając ze strony protestuj.pl, przeciwko bluźnierczemu widowisku zaprotestowało już ponad 50 tys. internautów. Pseudo-sztuka zatytułowana „Golgota Picnic” ma zostać wystawiona w ramach poznańskiego Malta Festival. Spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, wyraża nienawiść do Chrystusa i zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a także przemocy i w ogóle całemu złu, jakie jest na świecie.

 Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.

Wciąż można dołączyć do protestu!

 Do wyrażenia swego sprzeciwu w dniach planowego bluźnierstwa wzywa „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę”.

Głosami oburzenia nie przejmują się organizatorzy spektaklu reagując na nie kpiną. Więcej czytaj tutaj

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.