Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. od kwietnia 14 arrow nie jest to konwój organizowany przez struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża
Saturday 06 March 2021 08:45:39.32.
migawki

         Łomża, sobota: Publiczny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

   Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
nie jest to konwój organizowany przez struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża Drukuj Email
Wpisał: niezależna. pl   
13.08.2014.

 

nie jest to konwój organizowany przez struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża



http://kmn.info.pl/?p=19174


Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oświadcza, iż nie jest to konwój organizowany przez struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, ani pod ich patronatem – czytamy na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża.


Tymczasem Polska Akcja Humanitarna uważa, że rosyjski konwój łamie standardy skutecznej akcji pomocy potrzebującym.  


"W związku z pojawiającymi się spekulacjami na temat humanitarnego konwoju z Rosji na Ukrainę, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oświadcza, iż nie jest to konwój organizowany przez struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, ani pod ich patronatem. W związku z pojawiającymi się spekulacjami na temat humanitarnego konwoju z Rosji na Ukrainę, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oświadcza, iż nie jest to konwój organizowany przez struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, ani pod ich patronatem. Jest to inicjatywa władz rosyjskich.


MKCK nadal oczekuje na informacje dotyczące zawartości ciężarówek, jak również ustalenia dotyczące gwarancji bezpieczeństwa i poszanowania podstawowych wartości zgodnych z pryncypiami organizacji" - informuje PCK.


Tymczasem Monika Korowajczyk z Polskiej Akcji Humanitarnej powiedziała portalowi niezalezna.pl, że z konwój z Rosji na Ukrainę obserwuje z dużym niepokojem, dlatego, że "jest on przede wszystkim źle zorganizowany z kilku powodów".


  • Po pierwsze, podstawą skutecznej akcji humanitarnej jest nieorganizowanie jej przez jedną ze stron konfliktu, musi być również zachowana apolityczność. Akcja prowadzona przez Rosjan odbiega od tych standardów również dlatego, że

  • dziś nie robi się akcji pomocy poprzez tak duży samochodowy konwój. To są obrazki z lat 90. Nie zwozi się materiałów z kraju darczyńcy, ale kupuje na miejscu, w kraju poszkodowanym.

  • Transport bardzo dużo kosztuje i pieniądze lepiej wydać w kraju poszkodowanym wspierając jego lokalny rynek i kupując produkty, które mieszkańcy Ukrainy znają i których potrzebują" - mówi pracownik PAH.

Za niezależna.pl


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.