Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow klimaty... arrow Obama chce użyć radykalnej technologii do schłodzenia Ziemi
Monday 10 August 2020 01:45:01.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Obama chce użyć radykalnej technologii do schłodzenia Ziemi Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
15.10.2009.

Obama chce użyć radykalnej technologii do schłodzenia Ziemi

[O „chemtrails” ani o HAARP zdecydowałem się nie pisywać. Każdy może sobie wyguglować. Ale widać, że ci obłędni - no, mówiąc otwarcie - sataniści - sami o tym już wspominają. Przygotowują masy?? Powinienem to umieścić w dziale "o anty-chryście", aleniech będzie i tu... MD]

http://wiadomosci.onet.pl/1949628,16,item.html

            Nowy doradca naukowy prezydenta Baracka Obamy oświadczył, że globalne ocieplenie jest tak daleko posunięte, że administracja Obamy rozważa użycie radykalnych technologii do schłodzenia powietrza na Ziemi.

John Holdren, doradca prezydenta, powiedział agencji AP, że w ekipie Obamy jest omawiana idea użycia geo-inżynierii w walce z ociepleniem klimatu (sic!!md). Jedno z ekstremalnych rozwiązań zakłada wystrzelenie skażonych cząstek do wyższych obszarów atmosfery, tak aby odbić promienie słoneczne. Holdren zaznacza, że takie radykalne wyjście to ostateczność.
            Holdren wskazuje zagrożone punkty w których efekty globalnego ocieplenia będą coraz większe. Jednym z takich przykładów jest letni zanik pokrywy lodowej na Arktyce. - To zwiększa szansę na konsekwencje nie "do zniesienia" - mówi Holdren.
            Naukowiec podkreśla, że technologiczne majstrowanie przy klimacie, to jego osobisty punkt widzenia. Był on jednak omawiany w administracji Obamy. Holdren, 65-letni fizyk, nie jest jednak osamotniony w swoim myśleniu. "Technologicznym majstrowaniem" przy klimacie zajmuje się Narodowa Akademia Nauki USA. Także brytyjski parlament omawiał tą sprawę.
Holdren dodaje jednak, że wystrzelenie do atmosfery cząstek - tworzenie "sztucznego wulkanu", jak określił to jeden z laureatów nagrody Nobla - może mieć różne efekty i kompletnie nie rozwiązać wszystkich problemów z emisją gazów cieplarnianych. - Takie działania nie powinny być pochopnie podejmowane - mówi. - Możemy być jednak na tyle zdesperowani, aby tego użyć - dodaje. [Co ich, łobuzów, może tak desperować? MD]
            Innym rozwiązaniem geo-inżynieryjnym o którym wspomina, to użycie tzw. sztucznych drzew, które będą wchłaniać dwutlenek węgla z powietrza i magazynować go. Wydaje się to jednak zbyt kosztowną operacją.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.