Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 24 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Współcześni męczennicy arrow Meksyk: Mordują księży.
Wednesday 21 October 2020 06:03:02.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Meksyk: Mordują księży. Drukuj Email
Wpisał: pch24   
26.12.2014.

Meksyk: Mordują księży.

Zginął trzeci w tym roku kapłan katolicki

[ciągle rządzą tam masoni. md]

 

2014-12-26 pch24

 

Ks. Gregorio López Gorostieta - wykładowca w wyższym seminarium duchownym pw. Zwiastowania w Ciudad Altamirano w stanie Guerrero, porwany w nocy z 21 na 22 grudnia - został zamordowany. Poinformowała o tym 25 grudnia policja stanowa.

 Według funkcjonariuszy zwłoki kapłana odkryto w tym dniu w pobliżu miasteczka Tlapehuala, niedaleko miejsca, w którym kilka tygodni temu znaleziono we wspólnej mogile martwe ciało innego duchownego - misjonarza z Ugandy ks. Johna Ssenyondo, uprowadzonego 30 kwietnia.

Ks. López jest trzecim meksykańskim kapłanem katolickim, zabitym w tym roku.

 Według oświadczenia biskupa diecezji Ciudad Altamirano - Maximino Martíneza Mirandy ks. Gregorio López Gorostietaw „znikł” w nocy z 21 na 22 grudnia. Wrócił on do seminarium, w którym był formatorem, ok. 23.30 po odprawieniu kilku Mszy św. w katedrze oraz po udziale w kiermaszu i przedstawieniu przedświątecznym w ramach dorocznej diecezjalnej zbiórki środków na seminarium.

Na miejscu jeszcze rozmawiał z kilkoma osobami z zewnątrz, które sprawdzały stan instalacji przedświątecznej w pomieszczeniach seminaryjnych i to prawdopodobnie ktoś z nich zmusił, zdaniem kleryków, ich kapłana do opuszczenia seminarium i udania się samochodem w nieznanym kierunku.

Biskup zaznaczył, że w poniedziałek 22 bm. nocą ponownie jacyś obcy ludzie usiłowali wejść do domu sióstr zakonnych, pracujących w seminarium, ale udało się ich spłoszyć.

 Hierarcha zwrócił ponadto uwagę, że diecezja od dawna już bardzo cierpi z powodu sytuacji panującej w całym kraju, przypomniał o śmiertelnych ofiarach obecnego kryzysu, także wśród duchowieństwa. „My, biskupi, księża i Lud Boży prosimy o sprawiedliwość i pokój, a także o powrót żywego naszego brata kapłana Gregorio Lópeza Gorostiety” - napisał bp Martínez Miranda, nie wiedząc jeszcze o zbrodni.

Podkreślił, że wszyscy biskupi meksykańscy żądają powstrzymania przemocy panującej w kraju oraz odsunięcia tych, których działania „prowokują niepokoje i niesprawiedliwość, skorumpowanych, mających poczucie bezkarności, współwinnych i obojętnych, tych, których jedynym zajęciem jest sianie przemocy, lęku i rozpaczy”. „Niech Książę Pokoju w to Boże Narodzenie nawróci serca autorów przemocy, gdziekolwiek się znajdują, aby złożyli broń i weszli na drogę dialogu” - życzył świątecznie pasterz diecezji Ciudad Altamirano. [Sądzę, że milej, skuteczniej i poprawniej byłoby ich złapać – i po wyroku  - powiesić. MD]

 Wraz z zabójstwem ks. Lópeza liczba kapłanów zamordowanych w tym roku w Meksyku wzrosła do trzech, łącznie zaś w całym Kościele katolickim w kończącym się roku straciły życie 24 osoby zaangażowane duszpastersko, w tym 16 księży, 6 sióstr zakonnych i 2 świeckich. Równo połowa tej liczby przypada na Amerykę Południową i Północną, 7 osób zginęło w Afryce, po 2 w Azji i Oceanii oraz jedna w Europie.

 KAI Kraj

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.