Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 15 I arrow Justysia: Sport to zdrowie przy amatorskim uprawianiu. U zawodowców to bajki dla naiwnych
Friday 28 February 2020 02:10:12.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Justysia: Sport to zdrowie przy amatorskim uprawianiu. U zawodowców to bajki dla naiwnych Drukuj Email
Wpisał: Justyna Kowalczyk   
16.01.2015.

Justysia: Sport to zdrowie przy amatorskim uprawianiu. U zawodowców to bajki dla naiwnych

 

Justyna Kowalczyk: Omdlenia zdarzały mi się bardzo często. Tyle że kamer przy tym nie było

 

2015-1-16 sport

Justyna Kowalczyk nie ukończyła ostatniego biegu cyklu Tour de Ski. Polka nie dała rady podbiec pod Alpe Cermis i zemdlała. Jak sama przyznaje to nie pierwszy raz kiedy straciła przytomność.

W rozmowie ze sport.pl Kowalczyk zdradziła, że to nie był pierwszy przypadek kiedy straciła przytomność. Omdlenia przez ostatnie półtora roku zdarzały mi się bardzo często. Kilkadziesiąt razy. Tyle że kamer przy tym nie było. Wróciłam do nart właśnie po to, żeby mi się pomogły z tamtymi trudnymi czasami uporać. I pomagają. Bardzo.

A że czasem przeholuję? No cóż. Nie mam za dużego talentu. Nie mam genialnych parametrów wytrzymałościowca. Moją siłą było zawsze to, że głowa potrafiła zmusić ciało do przekraczania granic. I na Alpe Cermis głowa najwyraźniej przesadziła - mówi nasza mistrzyni.

Justyna w sobotę, czyli sześć dni po tym jak zasłabła wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Otepaeae. Oczywiście, że się boję. Przy maksymalnym wysiłku straciłam kontakt z rzeczywistością na kilka minut. Musiałabym być szalona, żeby się nie bać. Ale sport wyczynowy to jest ciągłe balansowanie na granicy zdrowia. Sport to zdrowie przy amatorskim uprawianiu. U zawodowców to bajki dla naiwnych - twierdzi na łamach sport.pl Kowalczyk.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.