Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 92 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów arrow Muzułmański apetyt na serbskie cerkwie. UNESCO wspiera antychrześcijańską agresję.
Tuesday 01 December 2020 14:59:20.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Muzułmański apetyt na serbskie cerkwie. UNESCO wspiera antychrześcijańską agresję. Drukuj Email
Wpisał: Tomislav Nikolić   
10.10.2015.

Muzułmański apetyt na serbskie cerkwie. UNESCO wspiera antychrześcijańską agresję [islamskich Albańczyków] na Bałkanach

 

2015-10-10 pch24

 

Serbowie obawiają się, że zabytkowe świątynie na terenie Kosowa mogą zostać oddane w ręce islamskich Albańczyków. Prezydent Serbii, Tomislav Nikolić, wyraził zaniepokojenie faktem, że kosowscy Albańczycy chcieliby – poprzez patronat UNESCO – otrzymać pełną kontrolę nad prawosławnymi cerkwiami.

         Zdaniem Tomislava Nikolicia oddawanie prawosławnych i serbskich obiektów sakralnych muzułmanom z Albanii jest niedopuszczalne i może stać się niebezpiecznym precedensem.

 Jak można dopuścić, aby niszczyciele naszej cywilizacji nagle stali na jej straży! – nie kryje oburzenia serbski prezydent. Na ostatniej sesji ONZ Nikolić wezwał wszystkich prezydentów, aby ci wsparli prawo Serbii i Serbów do ochrony swojego dziedzictwa kulturowego i - jak sam to określił - „duszy jego narodu”.

 Warto zaznaczyć, że stosunkowo niedawno, bo w sierpniu br. MSZ Kosowa zwróciło się z prośbą o przyjęcie kontrowersyjnej republiki do UNESCO. Natomiast we wrześniu z oficjalnym wnioskiem o przyjęcie Kosowa w szeregi krajów należących do UNESCO wystąpiła Albania.

 Serbski prezydent uważa za głęboko niesprawiedliwe i upokarzające, że przy wsparciu kilkunastu innych krajów, wniosek Albanii o przejęciu patronatu nad serbskimi cerkwiami i monastyrami jest tak bliski realizacji.

 Nikolić przypomniał, że od czerwca 1999 zburzono w Kosowie 140 prawosławnych cerkwi, a w marcu 2004 kosowscy Albańczycy w obecności sił międzynarodowych zburzyli także kilka klasztornych bibliotek z ich cennymi archiwami.

 – Proces niszczenia serbskiej tożsamości narodowej, serbskiej kultury to nie tylko policzek dla mojego narodu. Działania Albańczyków i Kosowarów to także destrukcja całej kultury europejskiej – alarmuje Tomislav Nikolić.

 Źródło: RIA-Nowosti  ChS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.