Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 103 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Audyt koalicji PO - PSL arrow Kiedy Trybunał Stanu dla polityków PO?
Thursday 25 February 2021 19:30:53.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kiedy Trybunał Stanu dla polityków PO? Drukuj Email
Wpisał: Krystian Kratiuk   
12.05.2016.

Kiedy Trybunał Stanu dla polityków PO?

Po audycie.

 

Krystian Kratiuk 2016-5-12

http://www.pch24.pl/po-audycie--kiedy-trybunal-stanu-dla-politykow-po-,43251,i.html#ixzz48TQ5iYA8

 

Jeśli podczas prezentowania wyników „audytu” sporządzonego w MON Antoni Macierewicz mówił prawdę, wniosek może być tylko jeden – poprzednia ekipa rządząca narażała państwo na niebezpieczeństwo, poprzez osłabienie mocy obronnej Rzeczypospolitej. A na to jest paragraf. Ministrowie rządu PiS zapowiadają złożenie wniosków do prokuratury – czy jeden z nich będzie dotyczyć ex-ministrów Klicha i Siemoniaka?

Przypomnijmy – minister Macierewicz, podsumowując osiem lat rządów PO-PSL, wymienił skandaliczne, szokujące wręcz działania poprzednich ministrów. Gdy mówił o kwitnących karierach byłych oficerów WSI – niewielu słuchaczy było zaskoczonych. Kiedy wspomniał o zaleganiu w magazynie 30 tys. (tak, tak, trzydziestu tysięcy) plakatów z tablicą Mendelejewa, słuchający mogliby zaśmiać się z wściekłości i bezradności.

Ale audyt w MON przyniósł o wiele poważniejsze informacje. Otóż według Macierewicza: 

- potrzeby modernizacyjne wojsk pancernych i zmechanizowanych były pokrywane zaledwie w dziesięciu procentach (sic!)

- zaprzestano modernizacji czołgów PT-91 Twardy, za to sięgnięto po używane czołgi Bundeswehry (Leopard), nie mając koncepcji ich remontów i modernizacji

- system obrony powietrznej kraju „utrzymywano w stanie krytycznie niskiej zdolności do działania”  - niektóre obiekty naruszające polską przestrzeń powietrzną były obserwowane tylko wzrokowo, bo urządzenia wskutek błędnych założonych wymagań technicznych, nie były w stanie wykryć nisko lecących samolotów! Jeśli więc obiekt leciał poniżej 3 tys. metrów nad ziemią – polskie wojsko go nie dostrzegało!

- postawiono na produkcję moździerza Rak, ale równocześnie zaprzestano produkcji w Polsce amunicji do tego typu broni

- 200 Rosomaków stoi bezczynnie, bo nie dostarczono do nich systemów łączności

- świadomie zawyżano stan zapasów amunicji, wyposażenia osobistego i medycznego żołnierzy – tylko 1/3 z nich miała zapewnione tego typu zapasy w razie wybuchu wojny

- odsuwano w czasie decyzje o zastąpieniu broni radzieckiej sprzętem produkcji krajowej, bądź krajów zachodnich;

Jeśli to, co o swych poprzednikach w audycie zwanym „raportem otwarcia” powiedział Antoni Macierewicz jest prawdą, należy oczekiwać wyciągnięcia dalszych konsekwencji wobec polityków PO. Czyż bowiem ich działalność nie pachnie zdradą? Czy nie podlega pod paragraf mówiący o osłabianiu mocy obronnej Rzeczypospolitej Polskiej?

Beata Szydło i jej ministrowie przemawiający w środę w Sejmie zapowiadali złożenie wniosków do prokuratury w konkretnych sprawach – zapowiedziano ich jednak tylko kilkanaście. Jeśli Macierewicz nie kłamał, czyż z jego resortu nie powinno wpłynąć do prokuratury pismo o podejrzeniu popełnienia przestępstwa opisanego w art. 140. § 1 Kodeksu Karnego, który brzmi: Kto, w celu osłabienia mocy obronnej Rzeczypospolitej Polskiej, dopuszcza się gwałtownego zamachu na jednostkę Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, niszczy lub uszkadza obiekt albo urządzenie o znaczeniu obronnym, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10? Dodatkowo § 3 tego samego artykułu brzmi: Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Byłych ministrów można pociągnąć także do odpowiedzialności konstytucyjnej – stawiając przed Trybunałem Stanu. Oprócz kary więzienia, politykom oskarżanym przez Macierewicza mógłby więc grozić zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością w organach państwowych i organizacjach społecznych. A powiedzmy sobie szczerze – gdyby tego typu zarzuty zostały komuś postawione w normalnym kraju (i w normalnych czasach) – groziłaby za nie znacznie wyższa kara.

Czekamy zatem na postawienie „kropki nad i po przemówieniu ministra Macierewicza. Rząd „dobrej zmiany” powinien bowiem odstąpić od wszystkich złych praktyk III RP – również od praktyki niekarania polityków, którym zarzuca się działanie na szkodę państwa, obniżanie potencjału obronnego, a więc – co tu dużo ukrywać – de facto zdradę stanu.

Gdyby minister Macierewicz nie zdecydował się na pociągnięcie do odpowiedzialności poprzedników po wygłoszeniu tak dramatycznego w brzmieniu przemówienia, podważyłby całą z mozołem budowaną  wiarygodność, którą cieszy się w niektórych środowiskach patriotycznych – oznaczałoby to bowiem, że zapewnienia Tomasza Siemoniaka o „samych przekłamaniach” zawartych w audycie Macierewicza są prawdą.

Czekamy zatem na rozwój wydarzeń – jeśli rządowy audyt był na poważnie, pójdą za nim akty oskarżenia. I to byłby dopiero symboliczny koniec III RP. Jeśli zaś ministrowie Szydło urządzili w środę w Sejmie jedynie „igrzyska”, może to oznaczać, całkiem z kolei realny, koniec idei IV RP.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.