Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 44 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 15 arrow NIE dla okradania nas przez "wiarołomnych sublokatorów" ! NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego
Sunday 05 July 2020 08:54:05.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
NIE dla okradania nas przez "wiarołomnych sublokatorów" ! NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego Drukuj Email
Wpisał: urbaniści Warszawy   
10.10.2016.

NIE dla okradania nas przez „wiarołomnych sublokatorów” !

NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego

NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego

 

 

Mail’em:

INFORMUJEMY, ŻE ROZPOCZĘŁA SIĘ PROCEDURA wydania pozwolenia na budowę Mostu i Trasy Krasińskiego - czyli tzw. ZRID-u. Co bardzo istotne - proces ten został zainicjowany jeszcze przez byłego już Wiceprezydenta Jacek Wojciechowicza.

To oczywiście zła wiadomość - ale nie beznadziejna! Poniżej szczegółowo objaśniamy stan rzeczy na dziś:

Jako implikacja procesu - podkreślamy: rozpoczętego przez byłego Wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza, który wraz ze ZMiD parł do realizacji tej inwestycji - na stronie Biuletynu Informacji Publicznej m.st. Warszawy ukazało się obwieszczenie o wszczęciu w dniu 6.10.2016r. postępowania administracyjnego w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej "budowy mostu Krasińskiego wraz z dojazdami etap I i II" – czyli tzw ZRID tj. ostatecznego pozwolenia na budowę, wydawanego w trybie spec ustawy. Oznacza to, że w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy został złożony wniosek o wydanie ZRID - decyzji zezwalającej na budowę Mostu i Trasy Krasińskiego.  Zgodnie z ustawą - ZRID winien być wydany w ciągu 90 dni.

MAMY ZATEM max.90 DNI NA ZABLOKOWANIE TEJ DECYZJI.
Zrobimy wszystko aby tak się stało!

UWAGA - NIE JESTEŚMY JEDNAK BEZ SZANS!
Dlaczego? - oto jak wygląda sytuacja:

1.   1. Mamy wiele możliwości odwoławczych/blokujących na obecnym etapie - czyli w trakcie trwania procedury wydawania ZRiD.
2. Możemy zaskarżyć ZRiD - po ewentualnym jego wydaniu.

2.   3. Co ważne - Ratusz również może jeszcze anulować proces wydawania ZRiD - o ile Rada Miasta podejmie decyzję o relokacji większości lub najlepiej całości środków z tej inwestycji na inne inwestycje, naprawdę potrzebne Warszawiakom.

UWAGA! PODKREŚLAMY - wszczęcie procedury wydania ZRID - NIE OZNACZA braku możliwości przeniesienia środków z inwestycji Most i Trasa Krasińskiego na inne - lepsze dla Warszawy i jej Mieszkańców rozwiązania infrastrukturalne! - O TO WALCZYMY I BĘDZIEMY NADAL WALCZYĆ!

WAŻNE:
1. Zarząd Warszawy wykonał ruch, który, w ramach swoich kompetencji, mógł zrobić na tym etapie - ogłosił zmianę priorytetów inwestycyjnych dla Warszawy - w tym przesunięcie o 2 lata inwestycji Most i Trasa Krasińskiego.
2. Teraz ciężar odpowiedzialności za efektywne wydatkowanie środków na inwestycje naprawdę dobre dla Warszawiaków i Warszawy jest po stronie Warszawskich Radnych.
3. Warszawscy Radni na sesji Rady Miasta w dniu 20 października zdecydują o tym, czy:
a) WARIANT NAJLEPSZY dla Warszawy i Warszawiaków - czyli dokonanie głębszej korekty w Wieloletniej Prognozie Finansowej (WPF) - tj. przesunięcie całości środków z Mostu i Trasy Krasińskiego na dużo lepsze rozwiązania infrastrukturalne - np. Metro Warszawskie, Praski Odcinek Obwodnicy Śródmiejskiej, Tramwaj na Białołękę - które realnie poprawią komunikację wewnątrz dzielnicową oraz pomiędzy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawą.
b) WARIANT DUŻO GORSZY (niż powyższy) dla Warszawy i Warszawiaków - czyli zatwierdzenie przesunięcia o 2 lata inwestycji Most i Trasa Krasińskiego
c) WARIANT NIE DO ZAAKCEPTOWANIA dla Warszawy i Warszawiaków - czyli odrzucenie wszelkich korekt WPF.

UWAGA PODKREŚLAMY - WARIANT A - NAJLEPSZY dla Warszawy i Warszawiaków jest naszym celem! Ponieważ:
1. To najbardziej korzystne dla wszystkich Warszawiaków rozwiązanie - które w sposób realny usprawni komunikację w Stolicy, poprawi komunikację wewnątrz dzielnicową i rozwiąże problem komunikacji pomiędzy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawą.
2. To wariant, który gwarantuje możliwość szybkiej realizacji bardzo sensownych i potrzebnych w Warszawie rozwiązań infrastrukturalnych.
PONADTO:
Przesunięcie całości środków z nietrafionej i bardzo kontrowersyjnej inwestycji Mostu i Trasy Krasińskiego - pozwoli na zatrzymanie procedury wydania ZRiD-u.

UWAGA! APEL DO RADY WARSZAWY
- Liczymy na rozsądek i właściwe decyzje Rady Warszawy w dniu 20.10.br. w sprawie wydatkowania pieniędzy Warszawiaków na rzeczywiście najlepsze dla nich inwestycje.
- Zwrócimy uwagę na każdą indywidualną decyzje ww sprawie każdego Radnego Warszawskiego!

WYRAŻAMY NADZIEJĘ, że w dniu 21 października (dzień po sesji) Warszawiacy będą mieć powody do radości z dokończenia Obwodnicy Praskiej, dokończenia II linii Metra Warszawskiego, budowy linii tramwajowej na Białołękę i innych naprawdę potrzebnych w Stolicy rozwiązań infrastrukturalnych!

W przeciwnym razie - w imieniu Warszawiaków ogłosimy NAJWIĘKSZY OGÓLNO-WARSZAWSKI PROTEST SPOŁECZNY wobec marnowania publicznych pieniędzy na najbardziej fatalną inwestycję - jaką jest Most i Trasa Krasińskiego!

NA KONIEC - PODSUMOWANIE FAKTÓW NA DZIŚ

1.   Procedurę starania o pozwolenie na budowę Mostu i Trasy Krasińskiego (ZRiD) rozpoczął były Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz - to on wraz ze ZMiD parł do jej wybudowania, a tym samym do złego wydatkowania publicznych pieniędzy!
2. Odpowiedzialny obecnie za tę inwestycję Wiceprezydent Michał Andrzej Olszewski dokonał istotnego przełomu w naszej sprawie - nie mogąc na ten moment formalnie wycofać tej bardzo kontrowersyjnej propozycji, dwa dni temu oficjalnie zaproponował przesunięcie jej realizacji o 2 lata, czyli zawnioskował o to, co mógł w świetle prawa na ten moment - po wydatkowaniu przez swojego poprzednika ponad 30 milionów zł.
3. Rada Warszawy na sesji w dniu 20 października br. może zrobić dużo więcej w tej sprawie (to graniczna data dla pozyskania środków unijnych na rozbudowę Metra Warszawskiego).

2.   4. UWAGA! - bardzo ważna wypowiedź szefowej Komisji Infrastruktury Rady Warszawy Pani Iwony Wujastyk (Gazeta Wyborcza, artykuł red. Osowskiego) - kluczowa i bardzo optymistyczna dla prawobrzeżnej Warszawy, w tym Targówka, Bródna, Białołęki - w ramach której Pani I.Wujastyk wnioskuje (w zamian za Most i Trasę Krasińskiego) o szereg bardzo cennych dla mieszkańców tych dzielnic inwestycji drogowych (mi.n. obwodnicę na Pradze, linię tramwajową na Białołękę). Jednak realizacja tych bardzo ważnych inwestycji oznacza konieczność wydatkowania dużych nakładów finansowych w krótkim czasie - których jedynym źródłem mogą być środki z chybionej i bardzo kontrowersyjnej inwestycji Mostu i Trasy Krasińskiego.

3.   5. Władze Dzielnicy Żoliborz - Zarząd i Rada Dzielnicy oraz Komisja Ładu i Infrastruktury- deklarują silne wsparcie dla działań NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego . W najbliższych dniach zostanie w tej sprawie podjętych szereg uchwał, które natychmiast opublikujemy.

4.   6. Nie ma jeszcze zgody na realizację inwestycji drogowej pn. Most i Trasa Krasińskiego (ZRiD) - zostało jedynie wszczęte postępowanie w tej sprawie. Dlatego jeśli Rada Miasta zdecyduje o przeniesieniu całości środków z tej bardzo kontrowersyjnej inwestycji na inne naprawdę dobre dla wszystkich Warszawiaków - Zarząd Warszawy będzie mógł wycofać się z postępowania w sprawie wydania ZRiD-u.

PODSUMOWANIE Z PERSPEKTYWY Społecznego Komitetu Protestu NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego:
1. Warszawa ma realną szansę na naprawdę dobre inwestycje - zamiast chybionej i bardzo kontrowersyjnej inwestycji Mostu i Trasy Krasińskiego - dlatego W CIĄGU 12 DNI BĘDZIEMY NACISKAĆ NA RADĘ MIASTA, by podjęła dobre dla wszystkich Warszawiaków decyzje.
2. Społeczny Komitet Protestu walczy na wszystkich frontach - podejmuje szereg działań formalno-prawnych oraz wszelkie konieczne rozmowy na WSZYSTKICH szczeblach samorządowych ogólno-warszawskich i dzielnicowych.
3. Działania Społecznego Komitetu Protestu wspierają Władze Dzielnicy oraz szereg dużych organizacji społecznych i stowarzyszeń - to wielka siła!
4. Czujemy również zrozumienie ze strony Władz Warszawy - dla naszych działań mających na celu dobro wszystkich Warszawiaków!

link do obwieszczenia na stronie BIP:
https://bip.warszawa.pl/…/Zoliborz__Praga_Polnoc__Obwieszcz…

 

 

 

BIP Warszawa - oficjalny portal stolicy Polski

BIP > Menu przedmiotowe > Ogłoszenia i informacje > Architektura i urbanistyka > Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego > Żoliborz. Praga Północ. Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie zezwolenia na realizacje…

bip.warszawa.pl

 

Zmieniony ( 10.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.