Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Publicyści INNI 16 arrow 13 GRUDNIA - DATA - SYMBOL
Thursday 28 May 2020 06:25:49.29.
W Y S Z U K I W A R K A
13 GRUDNIA - DATA - SYMBOL Drukuj Email
Wpisał: gocha   
11.12.2016.

13 GRUDNIA - DATA - SYMBOL

 

http://gocha.salon24.pl/739266,13-grudnia-data-symbol

 

13 grudnia 1981 roku

        Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – wprowadzony bezprawnie 13 grudnia 1981 roku, przez W.Jaruzelskiego na terenie całej PRL  niezgodnie z Konstytucją PRL.Decyzją Rady Państwa” z dnia poprzedniego o północy został wprowadzony stan wojenny, powołano WRON, władzę w kraju przejęło wojsko, internowano działaczy opozycyjnych, zawieszono naukę w szkołach i na uczelniach, wprowadzono cenzurę korespondencji, przerwano łączność telefoniczną, wprowadzono godzinę milicyjną.

Gdzie protestować w 2016 roku, gdzie sie gromadzić? Tak długo czekano z ukaraniem sprawców, aż zejdą z tego padołu, w ich domach tylko dumne wdowy... W tym roku podnieśli głowy pomniejsi beneficjenci komuny i pójdą wraz z bohaterami, "symbolami" opozycji. O tempora....

Władysław Kałudziński prezes Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym „Pro Patria” wystosował „List otwarty do władz III RP oraz do Polskiego Społeczeństwa” - warto przeczytać.

http://prawy.pl/42372-wolanie-opozycjonistow-o-sprawiedliwosc/

13 grudnia 1981 roku to nie jedyna taka data ważna dla Polski, na pewno najtragiczniejsza ale są też inne dni, 13 grudnia niemniej brzemienne w skutki.

Skutki trwające do dziś....

13 grudnia 1927 roku

Godło RP zostało zmienione w dniu 13 grudnia 1927 roku rozporządzeniem Prezydenta RP Ignacego Mościckiego po objęciu rządów w Polsce przez socjalistów, pozostających w ścisłym związku z masonerią światową (po przewrocie majowym, w latach 1926-1939, na 17 premierów 13 było masonami). Nie przypadkowo zatem w nowym godle zmieniona została najważniejsza symbolika: Orzeł Biały otrzymał koronę otwartą bez krzyża, a na ramionach jego skrzydeł pojawiły się pięcioramienne gwiazdki. Krzyż przeszkadzał socjalistom, głównie masonom. Dawnemu królewskiemu Orłu Białemu opadły skrzydła...

Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z 13 grudnia 1927 z nowymi przepisami o godłach państwowych wydane zostało poza trybem ustaw uchwalanych przez Sejm i Senat, w czasie, gdy ich nie było, w ciągu trzech miesięcznego okresu między wygaśnięciem i rozwiązaniem 28 listopada 1927 ciał ustawodawczych 1922-27 a wyborami z początku r. 1928. (nieprawnie?) Rozporządzenie to w art. 1 i dodanym do niego wzorze nr 1 zmieniło herb Rzplitej, usuwając krzyż z korony.

Ignacy Mościcki był prezydentem II RP w latach 1926-1939. 13 lat na stanowisku!!!

17 września 1939 Prezydent RP Ignacy Mościcki, Naczelny Wódz Edward Śmigły-Rydz i premier RP Felicjan Sławoj Składkowski wraz z rządem przekroczyli w granicę z Rumunią, gdzie zostali internowani. Bohaterski Mościcki szybko postanowił  zrzec się urzędu prezydenta, co pozwoliło mu uniknąć internowania; formalnie stał się osobą prywatną. Osoby takie nie podlegały obowiązkowi internowania. Były prezydent wylegitymował się szwajcarskim paszportem i wyjechał do nowej ojczyzny..

W Polsce powojennej okupowanej przez bolszewików z godła narodowego migiem usunięto koronę ale pozostawiono gwiazdki na skrzydłach orła. Poza niewielką stylizacją sylwetki orła powrócono do godła Rzeczypospolitej Polskiej z 1927 roku. Po 1989 roku otwarta korona wróciła.

13 grudnia 2007 roku

13 grudnia 2007 prezydent Lech Kaczyński podpisał Traktat z Lizbony zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, umożliwiając tym samym dalszą likwidację niepodległości i suwerenności Polski na drodze integracji z UE. https://prawy.pl/7813-13-grudnia-2007-lech-kaczynski-podpisal-traktat-lizbonski/

Traktat Lizboński, substytut odrzuconej konstytucji UE oprócz wprowadzenia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej, który przez niektórych nazywany jest „Prezydentem Europy”, dokonał personalnych zmian w Radzie UE i Komisji Europejskiej poprzez powołanie „Ministra Spraw Zagranicznych”. Polscy politycy twierdzili, że uzgodnili specjalne zapisy korzystne dla Polski.

Możliwość korzystania z tzw. mechanizmu z Joaniny obwieścił prezydent RP: "Jeśli  Polska przeforsuje wpisanie jej do traktatu, nasz kraj będzie mógł stale powoływać się na to rozwiązanie, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości w razie jakichkolwiek wątpliwości stanie po naszej stronie" Prezydent RP L.Kaczyński twierdził, że unijni przywódcy zgodzili się na ten mechanizm pozwalający na opóźnianie podejmowania decyzji przez państwa UE do czasu osiągnięcia jednolitego stanowiska, że ma on charakter prawnie wiążący ! Okazało się jednak, że w tekście traktatu NIE został on w ogóle odnotowany, więc nie jest prawnie wiążący. Skutki pomysłowości socjalistycznego szefostwa UE, autorów traktatu oraz naiwność polskich sygnatariuszy w Lizbonie 13 grudnia 2007 roku trwają do dziś ... socjaliści UE integrują nas tak ściśle, że chwilami oddychać trudno. Ingerują w każdą niemal dziedzinę życia a szczególnie drobiazgowo w sprawy wewnętrzne Polski. A za kilka dni...

13 grudnia 2016 roku.

Parlament Europejski, w którym przeważają socjaliści i lewacy kolejny raz przeprowadzi debatę o sytuacji w Polsce. Jak poinformowano, kierownictwo PE zdecydowało, że debata odbędzie się w dniu 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nie odpuszczają i jak różnej maści masoni lubią symbole. A data jest symboliczna, tragiczna... Doskonale znają tę datę i jej znaczenie. Nic tak nie cieszy opozycji, jak upokarzanie Polski. Oby im się ten manewr nie udał.

Zestawiłam pozornie różniące się wydarzenia, różnej wagi i z różnych dziedzin życia politycznego, wszystkie mające miejsce właśnie 13 grudnia. Oprócz daty jednak coś ważnego je łączy! Łączą je tej samej proweniencji barwy: czerwona, różowo-czerwona i różowo-tęczowa, łączy socjalistyczna ideologia, wroga Polsce i Polakom.

Co ważne, wszystkie te wydarzenia wymierzone są w wiarę i tradycję katolicką.

ps. skorzystałam z memów dostępnych w sieci.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.