Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Ciało Chrystusa
Monday 26 October 2020 13:25:49.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ciało Chrystusa Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
15.04.2017.

Ciało ChrystusaJacek Bezeg http://jacekbezeg.pl/2017/04/15/cialo-chrystusa/Minął już Wielki Czwartek. Dzień świąteczny, pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia stanu kapłańskiego, ale przecież nie tylko. Choć może w wielu naszych świątyniach nie powiedziano o tym tak jasno, jak się powinno powiedzieć. Nie powiedziano, że właśnie w tamten pamiętny czwartek po raz pierwszy padły te słowa „Bierzcie i jedzcie. To jest Ciało Moje.” Jezus Chrystus wiedząc, że odejdzie zostawił nam dar najwspanialszy i najświętszy, swoje ciało. Ustanawiając w ten sposób Eucharystię,

Eucharystia jest szczytem religii katolickiej, najwyższą formą obcowania z sacrum”, pisze Romano Amerio. „Wobec niej wszystkie pozostałe sakramenty to raczej sakramentalia, jawiące się poniekąd jako obrzędy przygotowawcze”, dodaje. Eucharystia stanowi ponadto najwyższy przejaw Bożej mądrości, w przedziwny sposób decydującej się na obecność pod postacią zwykłego ludzkiego pokarmu.

Cytat ten wziąłem z tekstu Marcina Jędrzejczaka http://www.wyszperane.info/2017/04/14/upadek-czci-dla-najswietszego-sakramentu-przejaw-kryzysu-cywilizacji/

Autor przedstawia w nim rozmaite aspekty umniejszania szacunku dla największego Skarbu z jakim człowiek może mieć kontakt tu na Ziemi. Zgadzam się z nim w warstwie faktograficznej. Pisałem o niektórych aspektach sprawy już dość dawno. http://jacekbezeg.pl/2016/01/23/kilka-uwag-o-architekturze-wnetrz/

Tekst ten oceniany był pozytywnie, ale nie zawsze. Bywałem oskarżany o faryzeizm, o to, że czepiam się drobiazgów, a przecież najważniejsza jest miłość. Jeśli ktoś kocha Boga, to może … Skoro Sobór Watykański II pozwolił, a przecież miał asystencję Ducha Świętego, to znaczy, że można, a nawet trzeba. Jeśli mam jakieś wątpliwości tom heretyk.

Było mi wstyd i obiecałem sobie już tematu nie poruszać. Tekst pana Marcina spowodował, że coś jednak na ten temat chcę napisać.

Otóż nie zgadzam się z nim w warstwie wnioskowania. Pisze on, że umniejszanie szacunku jest objawem upadku naszej cywilizacji, a ja uważam, że przyczyną.

Cywilizacje nie upadają ot tak, bez przyczyny. Myślę, że musi ulec destrukcji coś co je tworzyło, umacniało, jakieś jądro, twardy rdzeń. Dla nas jest nim wiara w Chrystusa, a w tej wierze wspiera nas Kościół karmiąc na co dzień Ciałem Chrystusa.

Jeśli To Ciało zostało usunięte w wielu świątyniach z centrum gdzieś do bocznej kaplicy, jeśli zostało zastąpione „komunikantami” rozdawanymi przez przypadkowe osoby, to i wiara nasza musiała osłabnąć.

Jeśli widzimy „celebransów” siadających tyłem do tabernakulum i słyszymy jak mówią do klęczącego przy balaskach „wstań, bo nie dam”, to co może się dziać z naszą wiarą?

Oczywiście może, nie musi. Jak ktoś pamięta ze szkoły, iż świat ma przynajmniej 23 miliardy lat świetlnych średnicy i zdaje sobie sprawę, że Stwórca czegoś tak dużego akurat się do niego zbliża, to mimo woli padnie na kolana, albo i na twarz. Jeśli, ale przecież wraz z upadkiem cywilizacji pada i szkolnictwo. Brakuje ludziom nie tylko wiedzy, ale i umiejętności logicznego wnioskowania.

Cuda Eucharystyczne, których mieliśmy w Polsce, aż dwa są powodem rozważań: Czy chodzi o wyróżnienie Polski?

Nie popadajmy w mesjanizm – powiadają hierarchowie. Przecież nie o mesjanizm tu chodzi, a o upomnienie wiernych (Nie rzucajcie Mego Ciała na ziemię!) i o wzmocnienie wiary. Tak wnioskuję z opisów innych podobnych sytuacji.Na szczęście mamy jeszcze Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X, które stara się szacunek do Boga i wiarę nie zdemolowaną przechować

http://www.wyszperane.info/2017/04/13/jak-piusowcy-cywilizacje-nasza-ratuja/

Jest więc nadzieja, że i wiara się odrodzi, i cywilizacja nie upadnie.

Co daj Boże. Amen.


Zmieniony ( 15.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.