Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 162 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zdrówko 17 arrow O wiele droższe od złota. Ceny leków.
Monday 25 January 2021 21:00:36.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
O wiele droższe od złota. Ceny leków. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
14.07.2017.

O wiele droższe od złota. Ceny leków.

Na co idą nasze pieniądze „na zdrowie”


Mirosław Dakowski


Jest to spojrzenie liczącego pacjenta, więc cząstkowe. Proszę o teksty potrafiących liczyć lekarzy i aptekarzy, szczególnie mających dostęp do danych sumarycznego zużycia i KOSZTÓW ZAKUPU różnych leków w Polsce.

Alarmowaliśmy już dawno: [por.: CENY LEKÓW (USA). A Polska?

Rabują też poprzez apteki. I w niedzielę. ]

Cena leku którą płacimy w aptece [np. za coś tak prostego jak aspiryna], jest ponad dwa tysiące RAZY wyższa, niż koszt jego produkcji.


To efekt podobny do stosunku cen i kosztów benzyn, uzyskiwanych z pól wydobywczych np. w Arabii Saudów. Też stosunek ten wynosi ponad dwa tysiące RAZY. Dlatego rekiny handlujące ropą tak tępią energetykę słoneczną i wodorową, które i tak tę zmowę rabusiów obalą [wcześniej - czy później??].

Słusznie pisał jeden z szefów OPEC, szejk Yamani, Kuwejt, że „epoka kamienia łupanego skończyła się nie dlatego, że zabrakło kamieni”.


Wracam do stosunku cena/koszt dla leków. Zapisano mi malutki pojemnik plastikowy z 5 ml Oftaquix, też Dexafree i dwa inne, podobnie małe i w podobnych cenach, po 40-50 złotych. Bez zniżek „dla staruszków”. Widziałem na oddziale okulistycznym staruszeńkę, która się aż ugięła pod wrażeniem kosztu ok. 150-200 złotych. Policzyłem więc cenę samego specyfiku, którego zawartość w kroplach jest na poziomie pojedynczych promili.

Otóż specyfiki te są w cenie sześć razy wyższej, niż aktualna cena złota. Ostatnio nastąpił radykalny spadek cen złota. Jedna uncja (ok. 31 gramów) kosztuje ok 4 500 złotych.

A w leku Dexafree w pojemniczku jest dwanaście kropli, a używamy tylko jedną – resztę starannie wyrzucamy.

Czyli – cena tej kropelki jest około siedemdziesiąt razy wyższa, niż złota..

Specyfiki te są znane od dawna, więc nie chodzi o finansowanie badań wstępnych leku. Również higieniczne umieszczenie kropelek w pojemniczku nie powinno kosztować fortuny.

Gdy się, co oczywiste, oburzyłem tym rachunkiem, uświadomiłem sobie, że popularne kropelki Oftensin [timolol] , które od lat każą mi używać, a kosztują tylko 4.80, też – w przeliczeniu za sam związek chemiczny – są w CENIE ZŁOTA.

Oczywiście nie postuluję, by pacjent płacił za bardzo tani w produkcji specyfik np.. pół grosza. Bo by tego leku nie szanował, może nawet nie używał... wyrzucał. A lek na pewno nie działałby równie skutecznie, jak teraz, [efekt placebo, czyli phy, taki tani, to na pewno nie leczy...].

Ale Dobry Gospodarz nie dawałby tych miliardów Big Farmie, jak to się obecnie dzieje.

Wszelkie leki o takim „przebiciu” powinny być produkowane w Polsce, przez polskie, ściśle kontrolowane przez państwo firmy. To one powinny mieć dochody związane z kosztem produkcji, a te gigantyczne „narzuty” czy haracze mają zasilić Fundusz Zdrowia Narodu.

Podobna sprawa: Stopniowe odejście od procedur oraz od wypełniania rubryk interesanta przez lekarzy, mających przecież leczyć ludzi, też uwolni ogromne zasoby finansowe. Z moich i znajomych obserwacji i z westchnień lekarzy oceniam, że obecnie wypełnienie czegoś w komputerze zajmuje lekarzowi ponad 70% czasu wizyty pacjenta, a część lekarzy – już zmęczona – pyta potem tylko „to jaką receptę panu wypisać?” To nie anegdota i nie rzadkość.

Rabunek poprzez okulary: W wyspecjalizowanych firmach oprawki [”modne”] kosztują setki złotych. Soczewki takoż.

A odlanie plastikowych soczewek o odpowiedniej ogniskowej to pojedyncze grosze. Chińskie okulary, o świetnych soczewkach zalały nasz rynek przed paru laty. Były po 10-12 złotych a w większych ilościach – po 4.50 ! Tylko oprawki robili celowo nietrwałe, rozsypujące się po paru miesiącach, by pobudzić popyt.

Można przecież zrobić polską fabryczkę soczewek, paru rzemieślników robiłoby dla nich trwałe oprawki. Za symboliczne 10-15 zł. (zyski dla Funduszu Zdrowia) mielibyśmy trwałe, ładne okulary na lata. Tylko zmiany w oku pacjenta wymuszają zmianę okularów. To usunęłoby wszystkie pasożytnicze firmy, musiałyby zbankrutować, tj. wycofać się poza obszar Gospodarki Racjonalnej.


PS. O zbrodniczym a drogim przymusie szczepień, np. dla dzieciaczków na raka szyjki macicy (czasem – obojga płci!!) pisują, też u mnie, specjaliści. Tu tej sprawy nie tykam, przypomnę tylko, że rak szyjki macicy zagraża jedynie [może: głównie?] starym prostytutkom, po tysiącach „klientów”.

===================================

Te zaoszczędzone setki miliardów złotych mogą zasilić np. ZUS, czy inną, dziesiątki razy mniej zbiurokratyzowaną instytucję Ochrony naszego Zdrowia.

Czemu tak trudno?

Razem świadczy to o totalnym ogłupieniu i skorumpowaniu „góry”.

Czy możemy doprowadzić do kontr-rewolucji w służbie zdrowia? Przypominam, że kontr-rewolucja to odwrotność rewolucji, a nie rewolucja w przeciwną stronę.

Dobra diagnoza to połowa wyleczenia. Dlatego proszę o teksty potrafiących liczyć lekarzy i aptekarzy, szczególnie mających dostęp do danych zużycia i KOSZTÓW ZAKUPU leków w Polsce.


Zmieniony ( 14.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.