Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra JOLA w POLSCE 15 arrow Do Ministra Energii o humbugu "ocieplenia" i szantażu energetyki jądrowej
Sunday 31 May 2020 04:09:16.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Do Ministra Energii o humbugu "ocieplenia" i szantażu energetyki jądrowej Drukuj Email
Wpisał: Prof. Mirosław Dakowski   
08.09.2017.

Do Ministra Energii  o humbugu "ocieplenia" i szantażu energetyki

jądrowej

 

 

Prof. zw. dr hab. Mirosław Dakowski

Fizyk rozszczepienia, energo –analityk

 Warszawa, 8 września 2017
Minister Energii

Krzysztof Tchórzewski,


MINISTERSTWO ENERGII

Plac Trzech Krzyży 3/5
00-507 WarszawaSzanowny Panie Ministrze,


    Dużym rozczarowaniem dla nas, energo -analityków była wypowiedź Pana na Forum Ekonomicznym [zob.: Krzysztof Tchórzewski: Polska potrzebuje elektrowni jądrowej http://www.rp.pl/Forum-Ekonomiczne/170909458-Krzysztof-Tchorzewski-Polska-potrzebuje-elektrowni-jadrowej.html#ap-1

W tym: „Polska potrzebuje trzyblokowej elektrowni jądrowej o mocy około 4,5 tys. megawatów”.


Rozumiem, że ugiął się Pan pod przemożnymi naciskami [w rządzie??] i musiał zmienić swe dotychczasowe stanowisko.

Ponieważ na mnie takie naciski czy szantaże nie są wywierane, stwierdzam jednoznacznie:

  1. pułap maksymalnej emisji CO2 ”jest szantażem politycznym, nie zaś merytorycznym. Udział człowieka we wzroście CO2 jest minimalny, a udział CO2 we „wzroście temperatur” planety- pomijalny. Cały efekt cieplarniany to humbug polityczny.

  2. Jestem fizykiem rozszczepienia. Dlatego z zupełną pewnością stwierdzam: Energetyka jądrowa jest zaułkiem energetyki, państwa rozsądne się z niego wycofały. Koszty EJ od dziesięcioleci rosną, nigdy nie będzie ona konkurencyjna.

    Dowody na prawdziwość obu twierdzeń może Pan znaleźć bez trudu, np. na mej stronie www.dakowski.pl lub w książce „O to, co najważniejsze”. Zachęcam do lektury – dla dobra Polski.

    Proszę nie przekazywać tego listu „specjalistom” w ministerstwie. Poprzedni mój memoriał do Pana Ministra z 3 lutego 2016 w sprawie energii odnawialnych został przekazany p. Januszowi P[---] [Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnych Min. Energii]. Podpisana przez niego odpowiedź wykazała, że napisał ją analfabeta, nie potrafiący przeczytać ze zrozumieniem jednej strony tekstu.

   1. Ponawiam ofertę pomocy Panu w poruszonych trzech sprawach.


Mirosław Dakowski

Zmieniony ( 08.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.