Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Prezydent Filipin do ingerujących wysłanników z Unii Europejskiej: "Opuśćcie mój kraj w 24 godziny"
Tuesday 19 January 2021 10:42:41.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Prezydent Filipin do ingerujących wysłanników z Unii Europejskiej: "Opuśćcie mój kraj w 24 godziny" Drukuj Email
Wpisał: Prezydent Rodrigo Duterte   
15.10.2017.

Prezydent Filipin do ingerujących wysłanników z Unii Europejskiej: "Opuśćcie mój kraj w 24 godziny"14 października 2017 Centrum Studiów Polska-AzjaPrezydent Rodrigo Duterte powiedział w czwartek (12.10) ambasadorom z krajów Unii Europejskiej by opuścili Filipiny po tym, jak uderzył on w Unię za krytykę niektórych europejskich parlamentarzystów wobec jego administracji:

-Opuśćcie mój kraj w ciągu 24 godzin. Wszyscy.-

-Dokładnie tak samo, jak wy mówicie nam: «Będziecie wykluczeni z ONZ».

Skur***yny, dalej!

- Dodał także:

-Dajecie nam pieniądze, po czym próbujecie ustalać co powinno zostać zrobione, a co nie powinno mieć miejsca w naszym kraju. Bzdury. Okres kolonizacji już przeminął. Nie zadzierajcie z nami.-

Powodem tych słów prezydenta była siedmioosobowa delegacja z Sojuszu Postępu oraz Partii Europejskich Socjalistów, która podczas wizyty w kraju wezwała prezydenta Duterte do zaprzestania zabijania podejrzanych o uzależnienie od narkotyków oraz uciszanie krytyki w tej sprawie. Z kolei Human Rights Watch ostrzegła, że Filipiny mogą zostać usunięte z Rady Praw Człowieka z powodu łamania praw człowieka.
-Myślicie, że jesteśmy bandą kretynów. Ale to wy nimi jesteście. Teraz niech mnie posłuchają ambasadorowie tych krajów, powiedzcie im to, bo możemy jutro uciąć wszelkie kanały dyplomatyczne. Opuśćcie mój kraj w ciągu 24 godzin, wszyscy.-

Unia Europejska w wydanym oświadczeniu stwierdziła: -Niedawna wizyta delegacji Międzynarodowych Delegatów Sojuszu Postępu na Filipinach w dniach 8-9 października nie była «misją Unii Europejskiej», jak fałszywie opowiadają niektóre media.- Dodała także, że: -(UE – przyp.red.) nie brała udziału w organizacji ani planowaniu tej wizyty; nie brały w niej udziału także Delegacja Unii Europejskiej na Filipinach czy instytucje Unii Europejskiej w Brukseli.-

Prezydent Duterte nie odpowiedział na to oświadczenie, komunikat wydał za to rzecznik prezydenta, Ernesto Abella, który przyznał, że delegaci nie stanowili misji Unii Europejskiej, jednakże gwałtowna reakcja prezydenta była spowodowana oświadczeniami wydawanymi przez tę delegację, w których określali się fałszywie jako misja Unii Europejskiej.

Abella powiedział także, że celem prezydenta było jedynie powstrzymanie „nadmiernej ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy” by zachować integralność i godność państwa jako suwerennego bytu i słowa Duterte skierowane do europejskich wysłanników powinny być zrozumiane jedynie w tym kontekście.

W wyniku kampanii antynarkotykowej na Filipinach od początku kadencji prezydenta Duterte zginęło, według rządowych danych, około 3900 osób [ tj. dealerów narkotyków MD] , jednakże pozarządowe organizacje wskazują, że liczba ta może być nawet 3-4 razy większa.

Opracował: Maksym Gdański Na podstawie: philstar.com, inquirer.net, rappler.com

===================

Uwaga MD: Sprawdźmy, czy medRdia nam o tym powiedzą !!

Zmieniony ( 15.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.