Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Sataniści, scjentyści arrow Żydowski obstalunek na paszkwil przeciw Polsce - u Sidi N'Diaye
Saturday 05 December 2020 15:11:15.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Żydowski obstalunek na paszkwil przeciw Polsce - u Sidi N'Diaye Drukuj Email
Wpisał: RAM   
17.01.2018.

Żydowski obstalunek na paszkwil przeciw Polsce - u Sidi N'Diaye

RAM

http://ram.neon24.pl/post/142020,zydowski-obstalunek-na-paszkwil-u-sidi-n-diaye


Stypendium Sidi N'Diaye ufundowała Burton P. and Judith B. Resnick Foundation...

 

Żydowski obstalunek na paszkwil u Sidi N'Diaye


RAM         16 styczeń 2018

 

 

Sidi N'Diaye jest autorem: "Tutsi z Rwandy i Żydzi z Polski. Ofiary takiej samej nienawiści?" książki zamówionej i opłaconej przez Żyda Burtona P. Resnick'a


 

Tutsis du Rwanda et Juifs de Pologne : victimes de la même haine ?: Imaginaires historiques et de haine dans les meurtres de voisins – "Tutsi z Rwandy i Żydzi z Polski. Ofiary takiej samej nienawiści?"

 

http://www.editionsbdl.com/fr/books/tutsis-du-rwanda-et-juifs-de-pologne.-victimes-de-la-mme-haine-/634/

https://www.amazon.it/Tutsis-Rwanda-Juifs-Pologne-Imaginaires/dp/2356875565

https://www.ushmm.org/research/competitive-academic-programs/fellows-and-scholars/all-fellows-and-scholars/dr-sidi-ndiaye-2015

 

United States Holocaust Memorial Museum (USHMM)

https://www.ushmm.org/

https://it.wikipedia.org/wiki/United_States_Holocaust_Memorial_Museum

 

Sidi N'Diaye jest pracownikiem naukowym w Institut des Sciences sociales du Politique (ISP) przy Université Paris Ouest Nanterre La Défense (Francja). Doktorat z zakresu Nauk Politycznych otrzymał na Université Paris Ouest Nanterre La Défense w roku 2012. Jego ojczystym językiem jest soninke.

  Dr. Sidi N'Diaye mówi także po francusku, angielsku, arabsku, wolof i pulaar.

 

W The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies – dr. N'Diaye pracował nad projektem o nazwie:

         "Historical and Mental Representations in the Proximity of Massacres: A Comparative Approach of the Genocide of Tutsis from Rwanda and Jews from Poland through Murders of Neighbors” – "Historyczne i Umysłowe Reprezentacje w Sąsiedztwie Masakr: Studium Komparatystyczne Ludobójstwa Tutsi z Ruandy i Żydów z Polski, realizowanego poprzez Mordowanie Sąsiadów". 

 

The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies

https://www.ushmm.org/research/the-center-for-advanced-holocaust-studies

 

Dr. N'Diaye opublikował 2 książki:

 

"The Violent Past and the Policy of Repentance in Mauritania" –  1989-2012 (LGDJ, 2013) oraz "Dissonances, Melodies and Social Policies in Mauritania: Random Discussions and Free Fragments" – we współpracy z Abdarahmane Ngaidé (L'Harmattan, 2014).

 

Jak chodzi o jego Judith B. and Burton P. Resnick Postdoctoral Fellowship (stypendium) w Mandel Center (The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies) – dr. N’Diaye przebadał znaczenie i rolę nienawistnych reprezentacji umysłowych powodujących mordy na Żydach będących sąsiadami – w czasie II wojny światowej w Polsce – i analogicznie na Tutsi w czasie ich ludobójstwa z roku 1994.

Przeanalizował podłoże omawianych masakr i porównał tak psychologiczne jak i teoretyczne uzasadnienia tychże dwóch form skrajnego okrucieństwa – skupiając się na osobach fizycznych i wspólnotach.

 

Pobyt Sidi N'Diaye na stypendium w Mandel Center trwał od 1 października 2015 do 31 maja 2016.

  

VIDEO: Dr. Sidi N'Diaye, Judith B. and Burton P. Resnick Postdoctoral Fellow

https://www.youtube.com/watch?v=Di3JDE1t99o

 

  Burton P. Resnick – sponsor książki

https://www.rebny.com/content/rebny/en/directory/member.html/26641907.html

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.


Zmieniony ( 17.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.