Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 80 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow w POLSCE II arrow Sikorski: szef rosyjskiej dyplomacji weźmie udział w naradzie polskich ambasadorów (!!)
Thursday 28 May 2020 16:50:51.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Sikorski: szef rosyjskiej dyplomacji weźmie udział w naradzie polskich ambasadorów (!!) Drukuj Email
Wpisał: Adam Ferch   
07.08.2010.

Sikorski: „szef rosyjskiej dyplomacji weźmie udział w naradzie polskich ambasadorów” (!!)

Adam Ferch

W emocjach związanych z zamieszaniem wokół krzyża i zaprzysiężeniem nowego prezydenta, zginęła arcyciekawa informacja nt. najnowszych planów ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Otóż jak podał serwis Wirtualnej Polski:

„Sikorski powiedział (…), że szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow weźmie udział w naradzie polskich ambasadorów pod koniec sierpnia.”

Minister Sikorski miał o tym poinformować dziennikarzy w Sejmie. Przyznają państwo – wiadomość co najmniej zaskakująca.

Do tej pory nie słyszeliśmy by jakikolwiek minister spraw zagranicznych jakiegokolwiek kraju, nawet najbardziej zaprzyjaźnionego, brał udział „w naradzie polskich ambasadorów”. A już zupełnie nie przychodziło nikomu do głowy, że tego typu zaszczyt może spotkać szefa rosyjskiej dyplomacji! I to w dniach gdy polskie władze bezskutecznie proszą – bo żądać nie mogą – o sprawną pomoc w śledztwie smoleńskim.

O co chodzi? Jaki jest cel takiego spotkania? Co minister Ławrow może mieć do przekazania polskim dyplomatom pracującym na całym świecie? Czy to ma być sygnał do polskich ambasadorów, by uwzględniali rosyjski punkt widzenia? Naprawdę, zadziwiające.

Sikorski poinformował też, że na przełomie września i października Ławrow złoży kolejną – po tej związanej z naradą z ambasadorami - wizytę w Polsce.

Wirtualna Polska informuje również – za PAP – że Sikorski wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji napiszą list do swoich odpowiedników w krajach Unii nawołujący do objęcia Obwodu Kaliningradzkiego umową o małym ruchu granicznym. Sikorski chce uczynić taki gest, choć przyznaje, że promowanie tego rozwiązania naraża Polskę na konflikt z Unią

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.