Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 71 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 18 arrow Muzułmańskie święto - w kościele anglikańskim: Kobietom wstęp wzbroniony.
Sunday 18 November 2018 15:50:48.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Muzułmańskie święto - w kościele anglikańskim: Kobietom wstęp wzbroniony. Drukuj Email
Wpisał: anglikanie   
09.07.2018.

Muzułmańskie święto - w kościele anglikańskim: Kobietom wstęp wzbroniony.

https://euroislam.pl/muzulmanskie-swieto-w-kosciele-kobietom-wstep-wzbroniony/

Reprezentanci policji w Birmingham uczestniczyli w obchodach związanych z ramadanem, zorganizowanych w lokalnym kościele anglikańskim. Na uroczystość nie wpuszczono kobiet.Obchody przerywające post dzienny, iftar, zapowiedziano jako „posiłek w gronie społeczności” w celu „dzielenia się jedzeniem i przyjaźnią”. Odbyły się w sali kościelnej w dzielnicy Yardley. Zbliżające się wydarzenie promowała gazeta „Birmingham Live”, podając, że po raz pierwszy będzie ono otwarte dla szerokiej publiczności i wezmą w nim udział członkowie kilku miejscowych kościołów, radni z ramienia partii liberalnych demokratów Neil Eustance i Babar Baz, jak również reprezentanci policji z West Midlands.

Będą z nami ludzie różnych religii i społeczności”, zadeklarował Mohammed Yasin, jeden z organizatorów z meczetu w dzielnicy Stechford, dodając: „Mamy nadzieję zobaczyć ludzi z różnych środowisk”. O ile powyższa wypowiedź emanowała pozytywnym nastawieniem i ideą integracji, ostatnie zdanie Yasina zdaje się temu zaprzeczać. “To będzie spotkanie tylko dla mężczyzn, a kościół może pomieścić sto osób”, powiedział.

Zarówno reprezentanci policji, jak i radny Eustace odmówili komentarza na temat swojej obecności na wydarzeniu. Natomiast na wpływowym blogu Kościoła Anglikańskiego „Archbishop Cranmer” zamieszczono krytykę decyzji o ograniczeniu grupy gości tylko do mężczyzn oraz oskarżono parafię St Edburgha’s Church o dyskryminowanie żeńskiej części społeczności.

Jak mogli świętować na terenie kościoła, gdzie wykluczono połowę społeczeństwa?”, napisano na blogu. “Dlaczego mielibyśmy pozwolić kilku mężczyznom z Pakistanu czy Bangladeszu na dyskryminowanie 33 tysięcy kobiet z Yardley? Czy na terenie kościoła St Edburgha’s Church kiedykolwiek miało miejsce wydarzenie zorganizowane jedynie dla heteroseksualistów, dla białych, albo tylko dla pełnosprawnych? Jeśli nie, to czemu parafia jest gospodarzem obchodów, które dyskryminują jedną płeć?”. Na blogu zasugerowano również, że zarząd kościoła mógł pogwałcić politykę równości Kościoła Anglikańskiego.

Oprac. TiCa na podst. https://shysociety.co.uk

Zmieniony ( 09.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.