Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 32 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Demografia 16 arrow Wymieramy
Tuesday 20 April 2021 01:11:25.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wymieramy Drukuj Email
Wpisał: ny...... kto???   
09.08.2018.

Wymieramy - coraz mniej urodzeń

Not. Marta Cywińska

http://prawy.pl/76355-wymieramy-coraz-mniej-urodzen/

Prawica Rzeczypospolitej chce wprowadzić 1000+ na trzecie dziecko.

Powód? Ciągły kryzys demograficzny.

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Wprowadzenie rządowego programu „Rodzina 500+” przyczyniło się do ograniczenia  biedy wśród polskich rodzin. Jednak w niewielkim zakresie spowodowało wzrost urodzeń.

W roku ubiegłym urodziło się około 402 tys. dzieci, a do zastępowalności pokoleń potrzeba poziomu około 560 tys. urodzeń. Natomiast w I półroczu tego roku urodziło się tylko 194 tys. dzieci. To o ponad 6 tys. mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Potrzebne są dalsze działania w zakresie polityki demograficznej państwa. Fundamentem musi być wsparcie dla rodzin rozwojowych – rodzin z co najmniej trójką dzieci, dlatego postulujemy wprowadzenie koncepcji 1000+ na trzecie i każde następne  dziecko (będzie to kosztować 3 mld zł rocznie – podczas, gdy 500+ na pierwsze dzieci co roku pochłania 10 mld zł z budżetu państwa).

Wprowadzenie tej koncepcji powinno się przyczynić do dalszego wzrostu urodzeń trzecich i następnych dzieci w rodzinach. Dzięki temu zmniejszy się kryzys demograficzny.

Z zadowoleniem witamy zapowiedź rządu, że od 1 stycznia przyszłego roku zostanie wprowadzona najniższa emerytura dla matek z czwórką dzieci. Uważamy, że przy tej okazji należy wprowadzić także średnią krajową emeryturę dla matek wychowujących pięcioro dzieci.

Tego typu rozwiązania postulujemy od lat, choćby podczas Konwencji Gospodarczej  Prawicy Rzeczypospolitej w Radomiu 16 kwietnia 2011 roku.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Marian Piłka, Lech Łuczyński, Paweł Kubala

Zmieniony ( 09.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.