Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 6 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow zboczeńcy 18 arrow Ideologia gender w szkołach GDAŃSKA i wulgarna edukacja seksualna zaskarżona.
Friday 23 April 2021 04:53:07.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ideologia gender w szkołach GDAŃSKA i wulgarna edukacja seksualna zaskarżona. Drukuj Email
Wpisał: Ordo Iuris   
18.08.2018.

Ideologia gender w szkołach GDAŃSKA i wulgarna edukacja seksualna zaskarżona.Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris kontakt@ordoiuris.plWojewoda Pomorski zapowiedział, że zaskarży szkodliwą uchwałę radnych z Gdańska, która otwiera drogę do wprowadzenia w szkołach ideologii gender i wulgarnej edukacji seksualnej. Analiza przygotowana przez prawników Ordo Iuris oraz udzielone przez nas wsparcie pomogły rodzicom w skutecznym nagłośnieniu tej bulwersującej sprawy. Pod przygotowaną przez nas petycją o uchylenie uchwały podpisało się już ponad 14 tysięcy osób!Przypomnę, że chodzi o dokument „Model na rzecz równego traktowania”, który decyzją gdańskiego samorządu wprowadza do szkół sekedukację oraz przywileje dla środowisk LGBT w przestrzeni publicznej.

Wojewoda Pomorski zareagował na nasz apel, ale niestety nie skorzystał z najwłaściwszych instrumentów prawnych. Mając ku temu liczne podstawy, zamiast stwierdzić w trybie nadzoru nieważność niebezpiecznego dokumentu, zapowiedział złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Cieszymy się jednak, że przywołana przez wojewodę argumentacja powtarza tezy analizy ekspertów Ordo Iuris. Nie mamy żadnych wątpliwości, że „Model na rzecz równego traktowania” narusza obowiązujące przepisy i musi zostać uchylony jako przykład bezprecedensowego przekroczenia kompetencji władz samorządowych.

Za chwilę pierwszy dzwonek!

Skierowanie uchwały do sądu to krok w dobrą stronę, ale zdecydowanie za mało, by obronić dzieci przed demoralizacją i propagandą gender. Już za dwa tygodnie rozpoczyna się nowy rok szkolny, a zaskarżona uchwała do czasu wyroku sądu pozostaje w mocy.

Przyjęte w Gdańsku przepisy otworzyły furtkę organizacjom, które zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach, będą mogły instruować najmłodszych w zakresie homoseksualizmu, transseksualizmu, homofobii, biseksualizmu itd.

Potrzebujemy pełnej mobilizacji, aby ocalić dzieci przed skutkami ideologicznych ataków: zgorszeniem i demoralizacją. Eksperci Instytutu Ordo Iuris już przygotowują opinię, którą wesprzemy skargę wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ale przede wszystkim nasi prawnicy są w pełnej gotowości, by udzielić wsparcia prawnego w postępowaniach inicjowanych przez skarżących uchwałę rodziców.

Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”

Rodziców w całej Polsce gorąco zachęcamy do wydrukowania i podpisania przygotowanego przez naszych prawników „Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego”, które należy złożyć wychowawcy dziecka na początku roku szkolnego. Jeżeli szkoła naruszy wolę rodziców, będzie to podstawa do podjęcia skutecznych kroków prawnych. Zgodnie z Konstytucją RP, to „rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami”, a „wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania” (Art. 48 ust. 1).

Na przygotowanej przez nas stronie można pobrać oświadczenie w dwóch wersjach:

  1. dla mieszkańców Gdańska, uwzględniające wejście w życie uchwały wprowadzającej „Model na rzecz równego traktowania”,

  2. dla rodziców w całej Polsce, odnoszące się do dodatkowych zajęć prowadzonych przez organizacje zewnętrzne, dotyczących m.in. ideologii gender oraz promocji subkultur LGBT.

 

Uprzejmie zachęcam Pana do pobrania oświadczenia i przekazania tej wiadomości wszystkim zainteresowanym rodzicom. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by uchronić nasze dzieci przed demoralizacją!

Z poważaniemP.S.„Model na rzecz równego traktowania” i inne podobne uchwały to przyjęta niedawno strategia wprowadzenia polityki gender w samorządach. W ten sposób bezprawnie narzuca się jednostkom samorządowym, szkołom, służbie zdrowia, a nawet instytucjom religijnym obowiązek realizowania politycznych celów radykalnej lewicy. Ordo Iuris nie tylko uważnie monitoruje sytuację i podejmuje interwencję ilekroć tylko jest to możliwe.


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

 


Zmieniony ( 18.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.