Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Kościół arrow papiestwo 18 arrow Oczekujemy śledztwa w Kościele w związku z doniesieniami abp Vigano
Friday 05 June 2020 05:26:26.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Oczekujemy śledztwa w Kościele w związku z doniesieniami abp Vigano Drukuj Email
Wpisał: biskup Tyler w Teksasie Joseph E. Strickland   
27.08.2018.

Biskup z Teksasu oczekuje śledztwa w Kościele w związku z doniesieniami abp Vigano

===============

Wzywam wszystkich, aby żarliwie modlili się w intencji Świętej Matki Kościoła i błagali o wstawiennictwo Matki Najświętszej. Jesteśmy trzodą Jezusa Chrystusa. On jest Panem Tego Kościoła, a Jego Duch Święty przeprowadzi nas przez tę ciemność.

Wszechmocny Boże, Ojcze, Synu i Duchu, zmiłuj się nad swoim Kościołem i oczyść Go w ogniu Twojej Miłości.

Błogosławiona Maryjo, módl się za nami.

Wszyscy święci papieże i biskupi w Niebie, módlcie się za nami.

Wszyscy święci mężowie i kobiety, módlcie się za nami.

=======================

http://www.pch24.pl/biskup-z-teksasu-oczekuje-sledztwa-w-kosciele-w-zwiazku-z-doniesieniami-abp-vigano,62413,i.html#ixzz5PMtDMhdsW niedzielę świat poznał treść listu abpa Carlo Marii Vigano. Były nuncjusz apostolski w USA stwierdza w nim, że pedofilskie i homoseksualne akty usuniętego już z Kolegium Kardynalskiego Theodora McCarricka były znane niektórym hierarchom z papieżem włącznie. Jednak mimo tego nic nie zrobiono z niemoralnym duchownym i – co więcej – proszono go o rady. Wobec tych doniesień biskup Tyler w Teksasie Joseph E. Strickland stwierdził, że zarzuty przeciwko papieżowi i innym wysokim rangą kardynałom są „wiarygodne”. Dlatego też wezwał do „szczegółowego śledztwa”.

Biskup Joseph E. Strickland z diecezji Tyler w Teksasie polecił kapłanom, aby „odczytali jego list 26 sierpnia i natychmiast zamieścili go na swoich stronach internetowych i w innych mediach społecznościowych”.

Arcybiskup Carlo Maria Vigano w obszernym jedenastostronicowym liście zarzucił papieżowi Franciszkowi, że wiedział o molestowaniu seksualnym seminarzystów przez byłego kard. Theodora McCarricka, a mimo to usunął sankcje nałożone na hierarchę przez papieża Benedykta XVI.

Arcybiskup Vigano, który pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Waszyngtonie w latach 2011-2016 twierdzi, że po swoim wyborze papież Franciszek sprawił, iż McCarrick stał się „jego zaufanym doradcą” i że przyjął jego radę w sprawie nominacji kilku kluczowych liberalnych duchownych w USA, w tym kardynała Blase Cupicha w Chicago, kardynała Josepha Tobina w Newarku oraz biskupa Robert McElroya w San Diego.

Abp Vigano wskazuje także na innych hierarchów ukrywających przypadki molestowania. Chodzi o takich kardynałów jak Sodano, Bertone i Parolin. Były nuncjusz w USA twierdzi ponadto, że kardynał Wuerl, obecny arcybiskup Waszyngtonu, był świadomy czynów McCarrick’a – mimo że temu zaprzecza.

Wyjaśnijmy, że nadal są to zarzuty, ale jako Wasz pasterz uważam je za wiarygodne” – napisał biskup Strickland. „Typowe w takim przypadku musi być przeprowadzenie szczegółowego dochodzenia, podobnego do postępowania przeprowadzanego w każdym przypadku, gdy zarzuty są uważane za wiarygodne” – dodał.

Nie mam upoważnienia do wszczęcia takiego śledztwa, ale udzielę głosu w sposób, który jest konieczny, by doprowadzić do jego wszczęcie i ustalenia odpowiedzialności wszystkich uznanych za winnych, nawet na najwyższych szczeblach Kościoła” – kontynuował biskup z Teksasu.

Kardynał Raymond Burke komentując sprawę dla portalu Life Site News podkreślił, że zarzuty abp Vigano muszą być traktowane poważnie. Również on wezwał do dokładnego zbadania każdego zarzutu.

Zepsucie i brud, które wkradły się do życia Kościoła, muszą zostać oczyszczone u jego korzenimówił kard. Burke. – Oświadczenie prałata o takim autorytecie, jak arcybiskup Carlo Maria Vigano, muszą zostać wzięte głęboko do serca przez ludzi odpowiedzialnych za Kościół. Każda taka deklaracja musi podlegać dochodzeniu, zgodnie z wypróbowanym przez Kościół prawem procesowym – dodał hierarcha.

Poniżej publikujemy treść całego listu biskupa Stricklanda:

================================

Drodzy Kapłani, Diakoni, Zakonnicy i wszyscy Wierni w diecezji Tyler,

Arcybiskup Vigano, były nuncjusz w Stanach Zjednoczonych, stawia poważne zarzuty i wzywa do rezygnacji wielu wysokich rangą hierarchów, w tym papieża Franciszka.

Wyjaśnijmy, że nadal są to zarzuty, ale jako Wasz pasterz uważam je za wiarygodne. Typowe w takim przypadku musi być przeprowadzenie szczegółowego dochodzenia, podobnego do postępowania przeprowadzanego w każdym przypadku, gdy zarzuty są uważane za wiarygodne.

Nie mam upoważnienia do wszczęcia takiego śledztwa, ale udzielę głosu w sposób, który jest konieczny, by doprowadzić do jego wszczęcie i ustalenia odpowiedzialności wszystkich uznanych za winnych, nawet na najwyższych szczeblach Kościoła.

W związku z rozwojem wydarzeń, wzywam wszystkich w diecezji Tyler, aby żarliwie modlili się w intencji Świętej Matki Kościoła i błagali o wstawiennictwo Matki Najświętszej. Jesteśmy trzodą Jezusa Chrystusa. On jest Panem Tego Kościoła, a Jego Duch Święty przeprowadzi nas przez tę ciemność.

Wszechmocny Boże, Ojcze, Synu i Duchu, zmiłuj się nad swoim Kościołem i oczyść Go w ogniu Twojej Miłości.

Błogosławiona Maryjo, módl się za nami.

Wszyscy święci papieże i biskupi w Niebie, módlcie się za nami.

Wszyscy święci mężowie i kobiety, módlcie się za nami.

Polecam wszystkim kapłanom, aby 26 sierpnia włączyli ten list do ogłoszeń i niezwłocznie opublikowali go na swoich stronach internetowych i w innych mediach społecznościowych.

Jego Ekscelencja Joseph E. Strickland Biskup Tyler

Źródło: lifesitenews.com

Zmieniony ( 27.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.