Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 126 gości
S T A R T arrow Kościół arrow o Antychryście i jego szefie 19+ arrow Ponad milion zł. z Min. Kultury na wystawę SATANISTKI w Toruniu, dla pognębienia Radia Maryja.
Thursday 22 October 2020 19:55:39.30.
migawki
 

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.[Wprawo]

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ponad milion zł. z Min. Kultury na wystawę SATANISTKI w Toruniu, dla pognębienia Radia Maryja. Drukuj Email
Wpisał: Marina Abramovic w Toruniu   
05.03.2019.

Ponad milion złotych z Min. Kultury na wystawę SATANISTKI w Toruniu, dla pognębienia Radia Maryja!
===========================

Komentarz M.D. : Być może nie wszyscy czytelnicy są w stanie połapać się, skąd bierze się "zgorszenie" .

Przypominam więc, że  Marina Abramovic  to ta wiedźma, która – jak wynika z e-mail przechwyconych i opublikowanych przez  Wikileakszaprosiła obydwu braci Podesta do uczestniczenia w rytuale określanym przez nią jako "Spirit Cooking": Krew menstruacyjna, sperma i mleko kobiece czyli zaproszenie na kolację z Johnem Podestą.

MESTRUO, SPERMA, LATTE DI DONNA: TUTTI A CENA CON JOHN PODESTA

Trochę więcej na:"The Young Pope", "Spirit Cooking" czyli sataniści i Hilaria organizowali conclave.

W takich satanistycznych „kolacjach” brali też udział Obama i Clintonowie. Taka „moda”. Obama zamawiał sobie nawet „hot dogi” z San Francisco… Bo "pizzę" miał ulubioną - na miejscu.

============================
Uważam, że kto z Czytelników potrafi, powinien dzwonić do Radia Maryja na Rozmowy Niedokończone – i prosić łagodnie o interwencję Ojca Dyrektora u odpowiednich „władz” , by zakazały tych bluźnierstw.
To apel szczególnie do Polaków za granicą - Wam łatwiej się dodzwonić !
Też Radio Maryja powinno zorganizować Krucjatę Różańcową pod tym budynkiem, i to przez wiele dni. To strasznie boli szatana.
Mailem:  najgorsze że już rozsyłane są tchórzliwe propozycje by o tej 18-tej gromadzić się "w domach"
==========================================

Przekazuje dalej info od mojej znajomej dziennikarki z Kolonii.

Proszę zapoznać się z tym tekstem i uruchomić swoje wszelkie kontakty, aby zminimalizować - bo z pewnością nie uda się już tego zatrzymać [?? md} - siłę rażenia tych strasznych wydarzeń. Zróbmy, co w naszej mocy. Módlmy się i działajmy, jak kto potrafi, zaczyna się Wielki Post i piekło nie śpi. Na ten piątek 8 marca proponuję chleb i wodę oraz wzmożoną modlitwę i jałmużnę.

U stóp Niepokalanej,

Ewa K.

Pilne - ponad milion zlotych z Min. Kultury na wystawe SATANISTKI
Droga Pani Ewo, Szanowni Państwo
pisze o tym skandalu z Abramowicz juz do dobrych paru dni na FB i twitterze ....
  Skandalem, obok samego faktu ściągnięcia do Torunia wystawy DO CZYSTA satanistki, ktorej nazwisko padalo takze w kontekscie afery pedofilskiej doradcy Clinton Podesta w USA, jest wydanie na ten cel 1,2 – 1,4 miliona zł.
To sa pieniadze polskiego podatnika wydane na prywatne, wynaturzone hobby obecnego kuratora CSW w Toruniu, bylego dyrektora Camera Image ....jak i dyrekcji tej placowki.
  Przeczytalam fragmenty autobiografii Abramowicz tłumaczonej na niemiecki, gdzie relacjonuje ona swoj udzial w czarnej mszy w latach 80 tych . 
To córka wysokich serbskich komunistycznych dygnitarzy - matka byla dyrektorką Muzuem Rewolucji , ojciec, były partyzant osobistym bodygardem dyktatora Tito. 
 Chcialam te sprawe poruszyc na antenie w realu24.pl , ale jeszcze sie do mnie nie zglosili.
 Chodzi nie tylko o modlitwę, ale również niedopuszczenie do deprawacji dzieci i nastolatkow, ktorzy w Toruniu na te wystawe beda mogli wchodzic bez zadnych ograniczen.
Nawet liberalni niemieccy kuratorzy w Bundeskunsthalle w Bonn, gdzie ta wystawa byla pokazywana przed rokiem , wprowadzili ograniczenie wieku dla widzow. 
 
Są opisy niektorych dziel Abramowicz, w których królują pentagram, brutalizm, profanacja krzyza, zdegenerowane pokazanie ludzkiego ciala ... do tego natrętna symbolika okultystyczna.
 
Oto moje wpisy z linkami, ktore mogą Państwo wykorzystać dla zastopowania tego sabatu 
 14 lutego :
"Na tę samą wystawę w Bundeskunsthalle w Bonn, w ubiegłym roku młodzież poniżej 16 roku życia mogła wchodzić tylko za wiedzą i w towarzystwie dorosłych opiekunów. W Toruniu, gdzie ta sama ekspozycja będzie pokazywana od 8 marca, wpuszczani będą wszyscy ….
Media polskie od miesięcy szeroko informują o tym przedsięwzięciu, które ma rzekomo "przybliżyć polskim odbiorcom twórczość ikony performansu" Serbki Mariny Abramovic. Nigdzie jednak nie można sie doczytać o tym, że "artystka" nie tylko epatuje obsesyjnie golizną i brutalizmem przekazu, ale także chętnie sięga po symbolikę satanistyczną i okultystyczną. Czy to ma być jawna prowokacja ... i powtórka "Klątwy" ….?
10 lutego :
 Jeszcze nie otwarto tej wystawy a już jest skandal. Na razie tylko wokół castingu na "aktorów - performerów" ......którzy, o czym autorzy relacji nie piszą, np. będą ku uciesze publiki godzinami stali nago, witając zwiedzających.
Widać, ktoś postanowil przetestować cierpliwość Torunian, podsyłając Ojcu Dyrektorowi nieomal na próg wystawę "ikony performansu ...Serbki, Mariny Abramovic, o której satanistycznych ciągotach i zamiłowaniu do symboli okultystycznych głośno zwłaszcza za Oceanem, gdzie od lat mieszka, należąc do ścisłego grona tamtejszego artystycznego światka, a raczej półświatka.
Podczas niedawnej prezentacji jej "dziel" w Bundeskunsthalle w Bonn kuratorzy wystawy zalecali, by młodzież poniżej lat 16 wchodziła tylko za zgodą i w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Nic dziwnego , skoro jedną z "prac" performerka opatrzyła np. taką inskrypcją "Pomieszaj mleko z piersi ze sperma - do picia w wieczór, gdy nadejdzie trzęsienie ziemi."
W jednej z realizacji Abramovic stylizowała się na Pietę …przykladajac do swojej obnażonej piersi projektanta mody Riccardo Tisci.[brrr. Biedny Tisci… MD]
Na salony wkroczyła jak burza w 1975 roku krwawym performansem pt. Lips of Thomas. Po własnoręcznym zgnieceniu szklanego pucharu, zakrwawiona ręka Abamovic namalowała na ścianie wielki pentagram . Potem taki sam wyryła sobie nożem na brzuchu i ociekając krwią położyła się naga na ułożonym wcześniej na ziemi krzyżu z lodowych bloków.
Ostatnio o 71 letniej Abramovic zrobiło się głośno w Stanach po tym jak vikileaks ujawniła korespondencje szefa kampanii H. Clinton Podesty. To, co wyciekło stało się powodem do spekulacji o udziale prominentów ze świata polityki i showbiznesu w satanistycznych rytuałach z udziałem dzieci. W tym kontekście padło też nazwisko Abramovic, która jednak stanowczo wszystkiemu zaprzeczała.
 
A to wpis jaki znalazlam na FB od kogos ze srodowiska tzw. artystow z Torunia, gdzie mowa jest o absurdalnie wysokich kosztach ...
ODPOWIEDŹ na sprostowanie Dyrektora CSW w Toruniu - W.Kuczmy na List Otwarty Droga Marino i na medialny szum dezinformacyjny, który generuje instytucja dot. wystawy Mariny Abramović:
Do dyrekcji, pracowników i rady programowej CSW „Znaki Czasu”
Odpowiedź na sprostowanie
W związku z tym, że sprostowanie przesłane przez Państwa do wielu redakcji sprawia, że w przestrzeni medialnej pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat naszego listu chcielibyśmy przedstawić fakty i szczegóły, które go dotyczą.
1
Pierwszą poruszoną w sprostowaniu kwestią jest tytuł wystawy: „Do czysta”. Zdajemy sobie sprawę, że kupiona za wielkie pieniądze wystawa objazdowa nie nawiązuje do lokalnych uwarunkowań. Jest „gotowcem”, który takie samo ma znaczenie w Polsce jak i w Australii. Piszemy o tym w liście. W swojej odpowiedzi pominęli jednak Państwo (rozumiemy, że celowo) podstawową kwestię tj. właśnie tego jak tak kosztowna wystawa lokuje się w programie instytucji. Piszecie Państwo, że wystawa „Do czysta” kosztowała 1,2 – 1,4 miliona zł. Czy galeria zatem ma plany dotyczące przyszłych wystaw na równie wysokim poziomie? Bo koszt tej jednej wystawy odpowiada całorocznemu budżetowi niejednej placówki kulturalnej. Już w tej chwili (od stycznia do marca) Państwa ogromny budynek ma stać pusty. Nawet najtrudniejsze realizacyjnie wystawy nie paraliżują profesjonalnych instytucji wystawienniczych na miesiące. Co będzie dalej? Taka sytuacja jest niedopuszczalna i nie zdarza się w żadnej instytucji wystawienniczej. Czyżby budżet także został wykorzystany „do czysta”?
Instytucja Państwa, o czym piszemy w liście, bazuje na wystawach celebrytów, niejednokrotnie nie mających wiele wspólnego ze sztuką, jak przysłowiowy już, Bryan Adams. Czy na poważnie pokazalibyście tego rodzaju zdjęcia w CSW, gdyby nie były sygnowane celebryckim nazwiskiem? Jak napisał krytyk sztuki Piotr Sarzyński: „Galeria zdaje się dryfować w kierunku sztuki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Monografię Dudy-Gracza rozumiem [myśląc o idei Centrum Sztuki Współczesnej, my mniej – autorzy listu], World Press Photo i Muzealne Mody jestem w stanie zaakceptować [my mniej – autorzy listu]. Ale wystawy poświęcone Grzegorzowi Ciechowskiemu, reżyserowi Davidowi Cronenbergowi czy muzykowi Bryanowi Adamsowi?”. A zatem kwestią podstawową jest dla nas troska o program. A raczej jego ewidentny brak. Prawdopodobnie ten program nie istniał i wcześniej – stąd „nieewidentna wygrana” w konkursie na dyrektora placówki Wacława Kuczmy (rekomendacja w tym konkursie także dla Krzysztofa Białowicza i Stanisława Rukszy) oraz niezgoda minister kultury Małgorzaty Omilanowskiej i całego środowiska sztuki w Polsce na taką nominację. Cóż, stało się. Najgorsze przypuszczenia się sprawdziły. Próby robienia wystaw problemowych typu „I po co nam wolność?” po prostu potwierdzają braki kompetencyjne.
Konflikt z lokalnym środowiskiem nie bierze się znikąd. Oczekuje ono innego poziomu programu, wystaw i innego rodzaju relacji budowanych z mieszkańcami miasta, które było wypracowane przez poprzednia lata działalności CSW. Wygląda na to, że te lata pracy właśnie zostały zaprzepaszczone.
I oto znalazł się pomysł na listek figowy. Kogoś kto przy celebryckim blichtrze będzie jeszcze miał znaczące zasługi dla sztuki.
To, co pokazywaliśmy dotąd niewiele ze sztuką ma wspólnego? Ale jest Marina Abramović!
Nasz program nie jest merytoryczny? Ale jest Marina Abramović!
Zlekceważyliśmy kobiety-artystki w stulecie praw obywatelskich kobiet? Ale jest Marina Abramović!
Nie wychodzą nam własne wystawy? Ściągnijmy gotowca Mariny Abramović! To wręcz karygodne i dyskredytuje rolę Mariny Abramović w historii sztuki. Ona na to nie zasługuje. [?? nie wiem, kto te bzdety pisze.. Oczywiście, że zasługuje na choćby przemilcznie. MD]
2 Drugą kwestią jest cena biletów na wystawę Mariny Abramović w toruńskim CSW: [--- md]
3 Wynagrodzenia performerów. „A pamiętajmy, że artyści nie będą performensów tworzyć, tylko odtwarzać”. To niebywałe stwierdzenie Wacława Kuczmy chcielibyśmy sprostować na wstępie posługując się prostymi przykładami. Aktorzy odtwarzają nie swoje teksty pod kierunkiem różnych reżyserów – czy to znaczy, że nie wykonują pracy twórczej? Filharmonicy grają z nieswoich nut pod kierunkiem dyrygenta – czy to znaczy, że nie wykonują pracy twórczej? To znaczy też, że mogą te prace wykonywać za minimalne stawki? Jeśli tę, trudną dla dyrektora instytucji wystawienniczej, kwestię mamy wyjaśnioną to przejdźmy do poziomu wynagrodzeń.
Pisząc nasz list oparliśmy się na licznych relacjach osób, które przeszły „casting” i z którymi nadal jesteśmy w kontakcie. „Na tamtym etapie castingu przedstawiliśmy artystom wstępne warunki udziału w wystawie i wówczas część z nich zrezygnowała - opowiada Kuczma” - przeczytać możemy w lokalnej Wyborczej. Jednak CSW „Znaki Czasu” publicznie podało inne deklaracje co do stawek, zwrotów kosztów podróży czy noclegu niż te, które poznaliśmy na gorąco od niedoszłych reperformerów. Ponadto po naszym liście także została dodana deklaracja o ubezpieczeniu, która w ogóle nie padała w rozmowach, które nam relacjonowano. To chyba nasz sukces? Cieszymy się zatem, że zabraliśmy w tej sprawie głos.
Sztuka jest od tego by ją interpretować i konteksty jej prezentowania również nie są bez znaczenia. Pod naszym listem jest już 160 podpisów (w tym wieloosobowe kolektywy, grupy czy galeria jako instytucja) i wciąż ich przybywa. Dialog ze środowiskiem sztuki w Polsce jest obowiązkiem instytucji publicznej.
Niewygodne pytania będziemy zadawać zawsze wtedy kiedy to będzie konieczne.-
Tu Sprostowanie CSW w Toruniu, do którego się odwołujemy: 
https://goo.gl/6eZm27
===================
Quis ut Deus ? 
 +++
Ecce Crucem Domini!
Fugite partes adversae!
Vicit Leo de tribu Juda,
Radix David! Alleluia!
   
Papst Leo XIII. 21. Mail 1892  - 100 dni odpustu
Litery pogrubione to egzorcyzm : „ Oto Krzyż Pański! Ustąpcie wrogowie Jego, lew z pokolenia Judy, potomek Dawida zwyciężył, Alleluja!”  Egzorcyzm Świętego Antoniego z Padwy.
==================
"Spójrzcie na Krzyż Pański! 
Ustąpcie (wy), wrogie moce!
Zwyciężył lew z pokolenia Judy
Odrośl Dawida.
Alleluja! Alleluja!
J.M. J.B Opactwo Trapistów
Maria Stern
"J.M. J.B Klasztor Cystersów Himmerod


Klasztor cysterski w Himmerod został założony już w roku 1135 przez Bernarda z Clairvaux. W roku 1805 został jednak zsekularyzowany. 1919 mnisi trapiści z Maria Stern odkupili z prywatnych rąk to co pozostało po Klasztorze w Himmerod. Dlatego na tym krzyżu są wymienione te dwa domy zakonne. 
Zakładam wiec, że krzyż ten czcili i rozprowadzali trapiści (cystersi). 
http://wkregusakrum.blogspot.com/2016/01/krzyz-sw-antoniego.html

================================

mail:   Apel o przybycie na miejsce oraz modlitwe różańcową - w Toruniu

oraz: 

Ładnie rewanżują się ks. Rydzykowi za poparcie. Tak wygląda w praktyce dialog i ekumenia.

Zmieniony ( 10.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.