Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 66 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow "Wara od naszych dzieci!" Brawo ale... Za pieniądze Polaków kształcą się tabuny tzw. "latarników"..
Friday 25 September 2020 22:44:15.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Wara od naszych dzieci!" Brawo ale... Za pieniądze Polaków kształcą się tabuny tzw. "latarników".. Drukuj Email
Wpisał: cisza   
18.03.2019.

 

 

"Wara od naszych dzieci!" Brawo ale...

Za pieniądze Polaków kształcą się tabuny tzw."latarników”, propagadzistów gendercisza · http://naszsalon24.org/2019/03/18/wara-od-naszych-dzieci-brawo-ale/ale… Konwencja Stambulska podpisana, do dziś nie wypowiedziana!

Za pieniądze Polaków kształcą się tabuny tzw.”latarników”, propagadzistów gender i o tym cisza!  Od lat wchodzą do szkół pod różnymi pretekstami.

Czy rzeczywiście nikt w rządzie tego nie dostrzega? „Wykształceni” za nasze pieniądze fachowcy od propagandy gender nie byli i nie są bezrobotni! Mają dostęp do szkół!

„W Polsce istnieje kilka uczelni, na których możliwe jest podjęcie podyplomowych studiów z zakresu gender  (lista niepełna!)

WARSZAWA

1.Polska Akademia Nauk: Studia podyplomowe: Strategie zmian na rzecz równości. Gender mainstreaming 

Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką równości płci, w historii i obecnie. Kładą nacisk na strategię gender mainstreaming (czyli włączanie zasad równości szans kobiet i mężczyzn w główny nurt polityki), przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć, planowanie projektów unijnych związanych z tematyką gender, podnoszą kwestie włączania polityki równości w działania administracji państwowej, stowarzyszeń i środowisk lokalnych. 

http://genderstudies.pl/index.php/gender-studies/

2.Uniwersytet Warszawski: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych: Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci „Gender Studies”

Studia i badania nad problematyka społecznej i kulturowej tożsamości płci opisują, analizują, dekonstruują wszystkie przesądy związane ze stereotypami kobiecości i męskości.

Studia oferują co semestr nową ofertę cyklów zajęć z zakresu socjologii, psychologii, prawa, historii, teorii kultury, teorii literatury i innych dziedzin nauk humanistycznych i społecznych. Łączy je wspólna perspektywa; uczeni prowadzą badania i analizują je z perspektywy tożsamości płci.

http://www.isns.uw.edu.pl/studia_podyplomowe_gender.php

3.Wyższa Szkoła Pedagogiczna: Podyplomowe Gender Studies

Głównym celem studiów jest zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu: historii ruchu kobiecego w Polsce i na świecie, podstaw socjologii i polityki społecznej, wdrażania strategii Gender Mainstreaming i zasady różnorodności w miejscu pracy. Absolwent/ka będzie w stanie sprawnie poruszać się w obszarze prawa antydyskryminacyjnego, uzyska także wiedzę z zakresu podstaw literatury, filozofii społecznej i pedagogiki w ujęciu feministycznym oraz znajomość zagadnień feministycznej krytyki ekonomii.

http://warszawa.wsptwp.eu/pl/oferta/kierunki/studia-podyplomowe-politologiczno-admini/gender-studies

POZNAŃ

1.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej: Studia Podyplomowe w zakresie Gender

Studia Podyplomowe w zakresie Gender kierowane są do osób pragnących zdobyć kompetencje dotyczące sposobów skutecznego wdrażania praktyk antydyskryminacyjnych i równościowych. Przygotowują do pracy w instytucjach kulturalnych oraz pedagogicznych, organizacjach pozarządowych działających na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, przeciwdziałających wykluczeniu różnych grup społecznych.

http://studenci.amu.edu.pl/studia/podyplomowe/wydzial-filologii-polskiej-i-klasycznej/studia-podyplomowe-w-zakresie-gender

ŁÓDŹ

1.Uniwersytet Łódzki: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych: Gender Studies

Absolwenci interdyscyplinarnych studiów podyplomowych z zakresu gender studies będą posiadali kompleksową wiedzę na temat problematyki płci kulturowej i nierówności społecznych oraz będą w stanie w sposób krytyczny identyfikować wszelkie przejawy dyskryminacji. Oprócz wiedzy dotyczącej rozwoju myśli feministycznej oraz instytucjonalizacji polityki równych szans, absolwenci posiądą wiedzę na temat instrumentów i metod zwalczania nierówności

http://www.uni.lodz.pl/studia/studium,tematyka,462

http://www.ucz-tolerancji.pl/

KRAKÓW

1.Uniwersytet Jagielloński: Instytut Sztuk Audiowizualnych: Podyplomowe Studia z Zakresu Gender

Studia z zakresu gender zostały założone z myślą o absolwentach wyższych uczelni, aktywnie uczestniczących w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym kraju. Mają one pomóc kandydatom w pracy z innymi ludźmi, ułatwić im zrozumienie mechanizmów społecznych i kulturowych, które określają tożsamość każdej z płci. Są to studia o charakterze doskonalącym, rozwijające dotychczasową wiedzę studentów i wzbogacające ją o nowe perspektywy badawcze. 

http://www.podyplomowe.uj.edu.pl/wydzial-zarzadzania-i-komunikacji-spolecznej?p_p_id=56_INSTANCE_Df4E&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-3&p_p_col_count=1&groupId=2991994&articleId=10691199&widok=ogloszenie

2.Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego: Gender Studies: Podyplomowe studia nad płcią, dyskryminacja i problematyką równouprawnienia

Są to studia interdyscyplinarne, nakierowane na dostarczenie studentowi wiedzy, jak i praktycznych warsztatów. Program studiów podzielony jest na bloki tematyczne, w ramach których zawarte są kursy problemowe oraz zajęcia warsztatowe.

Absolwenci zdobywają kwalifikacje w ramach modernizacji treści nauczania, modernizacji sposobów zachowania się i funkcjonowania instytucji, znajomości instytucji unijnych, rządowych i pozarządowych, pracujących na rzecz polityki równości.

http://www.ka.edu.pl/csp-oferta/gender-studies-podyplomowe-studia-nad-plcia-dyskryminacja/

BIELSKO BIAŁA

1.Akademia Techniczno Humanistyczna: Katedra Literatury i Kultury Polskiej: Międzywydziałowe Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową i Społeczną Tożsamością Płci „Gender Studies” 

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. literackiej krytyki feministycznej, historii ruchów emancypacyjnych w Polsce, kulturowej historii seksualności, teorii queer, genderowej pedagogiki społecznej, problematyki antydyskryminacyjnej. Studia mają charakter interdyscyplinarny.

http://info.ath.bielsko.pl/index.php? option=com_content&task=view&id=1117&Itemid=167

GDAŃSK

1.Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna: Gender Studies

Absolwenci studiów mają rozległą wiedzę dotyczącą przeciwdziałania płciowej dyskryminacji, prowadzenia działalności na rzecz tolerancji. Są przygotowani do tworzenia projektów, kampanii społecznych, promocji działań edukacyjnych na rzecz równości, a także do organizacji warsztatów. Dodatkowo, podczas studiów, możliwe jest odbycie akredytowanego szkolenia z PRINCE2® Foundation. Umożliwia ono uzyskanie międzynarodowego certyfikatu PRINCE2® Foundation.

http://www.gwsh.gda.pl/pl/studia-podyplomowe-kierunki/gender-studies.html

TORUŃ

1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika: Instytut filozofii: Studia podyplomowe z zakresu gender

Studia dostarczają pogłębionej wiedzy teoretycznej, a także umożliwiają nabycie umiejętności praktycznych rozpoznawania struktur opresywnych oraz zwalczania przejawów dyskryminacji. Studia dostarczają wiedzy na temat praw kobiet, ruchów kobiecych i organizacji kobiecych w Polsce, UE i na świecie

Mają one charakter interdyscyplinarny, ze szczególnym naciskiem na filozoficzne, kulturowe i społeczne rozumienie zagadnień w obrębie teorii i praktyki feministycznej. w mniejszym stopniu akcentują literaturoznawcze oraz psychoanalityczne podejście do problemu płci. 

http://www.studiagender.umk.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=4

https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/gender_studies_w_polsce

 

Zmieniony ( 18.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.