Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 66 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Czy Polska odda organizacjom żydowskim mienie bezspadkowe? Patryk Jaki: Po moim trupie!
Thursday 27 June 2019 14:44:42.27.
migawki

Zadziwiająca jest potęga naszych wrogów i równie zadziwiające są ich słabości. Istnieje stare przysłowie:

Złość często sama siebie złością niszczy. [Tolkien]

Wszystkich zainteresowanych twórczością Andrzeja Sarwy proszę o pokorną modlitwę o jego zdrowie.

                                                       Bardzo to TERAZ potrzebne!!                                                     

=====================

Publiczny różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji i w obronie życia dzieci nienarodzonych

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy Polska odda organizacjom żydowskim mienie bezspadkowe? Patryk Jaki: Po moim trupie! Drukuj Email
Wpisał: Patryk Jaki  wiceminister sprawiedliwości.   
15.04.2019.

 

 

Czy Polska odda organizacjom żydowskim mienie bezspadkowe? Patryk Jaki: Po moim trupie!


https://www.pch24.pl/#ixzz5l9iVmuPEUstawa 447 jest efektem deklaracji terezińskiej, która została podpisana w roku 2009 przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niestety teraz musimy ponosić tego konsekwencje – powiedział w poniedziałek na antenie RMF FM Patryk Jaki – wiceminister sprawiedliwości.

  Przyczynkiem do poruszenia kwestii amerykańskiej ustawy 447 przez prowadzącego rozmowę Roberta Mazurka był projekt uchwały posłów Kukiz '15 dotyczący wezwania polskiego rządu do niestosowania się do amerykańskich zaleceń.

       – Tu się należy państwu wyjaśnienie: Senat USA, w ogromnym uproszczeniu, przyjął ustawę polegającą na tym, że takie kraje, jak Polska powinny przekazywać pożydowskie mienie bezspadkowe, czyli takie, co do którego nie ma spadkobierców, ponieważ ci zginęli, na jakieś „cele żydowskie”, czyli w cudzysłowie „organizacjom żydowskim”. Tak to jest w Polsce odbierane – wytłumaczył, po czym zapytał swojego gościa: - Czy Polska powinna się stosować do tych zaleceń ustawy 447?

  – Po moim trupie! – odpowiedział Patryk Jaki. – Ustawa 447 jest efektem deklaracji terezińskiej, która została podpisana w roku 2009 przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niestety, teraz musimy ponosić tego konsekwencje – dodał.

  Robert Mazurek zwrócił uwagę, że wywołana przez wiceministra sprawiedliwości deklaracja terezińska „nie ma skutków prawnych”. – Ustawa 447 również ich nie ma, ale boli to wszystko – odpowiedział Patryk Jaki.

  – Bardzo się cieszę, że mamy tak dzielnych ministrów, którzy są gotowi oddać życie za ojczyznę. Boję się, że ani wasze życie nie będzie potrzebne, ani nic, natomiast rachunek za waszą dzielność będziemy płacili wszyscy – kontrował Robert Mazurek.

Dobrze, ale jeśli ktoś myśli, że my będziemy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to jeszcze raz powtarzam: po moim trupie! W tej sprawie mam twarde poglądy – podkreślił Patryk Jaki.

  Na koniec prowadzący zapytał wiceministra, czy ten poprze projekt uchwały Kukiz '15 wzywający rząd, żeby nie stosować się do zaleceń ustawy 447? – Nie znam jeszcze jej treści, ale chcę podkreślić, że polski rząd nie stosuje się do tego, aby oddawać mienie bezdziedziczne. Dlatego też nie widzę żadnego powodu, żeby jeszcze w jakiś sposób formalnie ogłaszać, skoro tego nie robimy – zakończył Patryk Jaki.

źródło: RMF FM TK

====================

A może lepiej nie zarzekać się ??? Seryjny przecież może w każdej chwili się pojawić...

Zmieniony ( 15.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.