Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow Kościół Saint-Sulpice w Paryżu został celowo podpalony. Diecezja paryska wezwała do... roztropności
Thursday 27 June 2019 14:27:22.27.
migawki

Zadziwiająca jest potęga naszych wrogów i równie zadziwiające są ich słabości. Istnieje stare przysłowie:

Złość często sama siebie złością niszczy. [Tolkien]

Wszystkich zainteresowanych twórczością Andrzeja Sarwy proszę o pokorną modlitwę o jego zdrowie.

                                                       Bardzo to TERAZ potrzebne!!                                                     

=====================

Publiczny różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji i w obronie życia dzieci nienarodzonych

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kościół Saint-Sulpice w Paryżu został celowo podpalony. Diecezja paryska wezwała do... roztropności Drukuj Email
Wpisał: celowe podpalenie   
15.04.2019.

Kościół Saint-Sulpice w Paryżu został celowo podpalony. Diecezja paryska wezwała do… roztropności


https://nczas.com/2019/03/19/kosciol-saint-sulpice-w-paryzu-zostal-celowo-podpalony-video/


Śledztwo w sprawie pożaru drugiego pod względem wielkości kościoła w Paryżu, o czym już pisaliśmy, skłania się ku teorii o celowym podpaleniu. Byłby to kolejny akt ataków na obiekty Kościoła katolickiego we Francji, które przybrały na sile zwłaszcza w ostatnich tygodniach.

https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/03/plonacy_kosciol_paryz.jpg

Policja uważa, że to celowe podpalenie i nie wyklucza żadnej teorii, od celowej profanacji, po porachunki bezdomnych, którzy korzystali z wnęk kościoła jako przytuliska.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w niedzielę 17 marca i chociaż został on szybko ugaszony, to zniszczeniu uległy m.in. pochodzące z XVIII wieku drzwi, jeden z witraży i rzeźba.

Mocny ogień miała wywołać sterta ubrań, która złożona przy wejściu też się zapaliła. Policja podejrzewa, że ubrania były własnością bezdomnych.

Pożar wybuchł podczas koncertu organowego, który trwał w kościele. Szkody materialne dotyczą głównie zewnętrznej elewacji. Mocne dębowe drzwi spełniły tu rolę antypożarową. Straż pożarna została szybko wezwana przez wiernych, którzy dostrzegli ogień i dym od środka.

Diecezja paryska wezwała do… roztropności i czeka na wyniki śledztwa. Diecezja podziękowała policji i strażakom za akcję.

Ponieważ kilkanaście kościołów zostało zbezczeszczonych w ostatnich tygodniach w całej Francji, większą irytację okazali niektórzy politycy prawicy.

Szef partii Republikanie Laurent Wauquiez napisał, że „kolejny akt antychrześcijański jest nie do zaakceptowania” i zwrócił uwagę na lekceważenie takich profanacji w mediach. Przypomniał, że tylko samym miesiącu styczniu zbezczeszczono we Francji 66 kościołów.

Dodał, że „#SaintSulpice to nie tylko kościół, ale część naszego dziedzictwa, tego kim jesteśmy. Dość ciszy. Otwórzmy oczy”.

Zmieniony ( 16.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.