Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 153 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Światowy Kongres Żydów [WJC] deklaruje, że Judasz przypomina stereotypowego Żyda
Wednesday 16 June 2021 13:13:54.33.
W Y S Z U K I W A R K A
Światowy Kongres Żydów [WJC] deklaruje, że Judasz przypomina stereotypowego Żyda Drukuj Email
Wpisał: Światowy Kongres Żydów WJC   
22.04.2019.

Światowy Kongres Żydów deklaruje, że Judasz przypomina stereotypowego Żyda

I ...World Jewish Congress – WJC) potępia walenie kukły Judasza w Pruchniku


https://nczas.com/2019/04/22/pilne-swiatowy-kongres-zydow-potepia-walenie-kukly-judasza-w-pruchniku/


Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress – WJC) potępił odnowioną tradycję okładania kijami kukły Judasza w liczącym mniej niż 5 tys. mieszkańców Pruchniku. Nie podoba się im, że kukła przypomina „stereotypowego Żyda”.

WJC wyraził swoje „obrzydzenie i oburzenie” w związku z doniesieniami o powieszeniu i spaleniu w polskim rytuale w polskim mieście wizerunku przypominającego stereotypowego Żyda – czytamy na ynetnews.com.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pośredniej sugestii o odpowiedzialności naszego narodu za holokaust Żydów (i tylko ich). Otóż Robert Singer, dyrektor generalny WJC powiedział w oświadczeniu, że „Żydzi są głęboko zaniepokojeni tym okropnym odrodzeniem średniowiecznego antysemityzmu, który doprowadził do niewyobrażalnej przemocy i cierpienia”.

Dlaczego WJC zajmuje się tradycją w małym miasteczku pod Rzeszowem? Odpowiedź jest oczywista.

Zmieniony ( 22.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.