Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 47 gości
S T A R T arrow Kościół arrow o Antychryście i jego szefie 19+ arrow Trzeciego maja w Kwidzyniu w katedrze św. Jana Ewangelisty zdeptano i połamano krzyż. Profanacja.
Sunday 20 September 2020 16:54:46.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Trzeciego maja w Kwidzyniu w katedrze św. Jana Ewangelisty zdeptano i połamano krzyż. Profanacja. Drukuj Email
Wpisał: "Nieznani sprawcy"   
06.05.2019.

 

 

W Kwidzyniu w katedrze św. Jana Ewangelisty zdeptano i połamano krzyż. Profanacja.

https://medianarodowe.com/zdeptano-i-polamano-krzyz-w-polskim-kosciele/W Kwidzyniu w katedrze św. Jana Ewangelisty doszło do profanacji. Zdeptano i połamano krzyż, a do wody święconej dolano alkohol. Sprawców do tej pory nie odnaleziono. Proboszcz prosi o modlitwę przebłagalną za ten akt zniewagi i bluźnierstwo.

Trzeciego maja, gdy Polscy katolicy obchodzili święto Matki Bożej Królowej Polski, a także 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja, doszło do profanacji w jednej z polskich katedr.

Nieznani sprawcy zdeptali krzyż oraz dolali do kropielnicy z wodą święconą, alkohol.

W godzinach popołudniowych w kruchcie przy wejściu znaleźliśmy zniszczony i podeptany krzyż, a do kropielnicy wlana została jakaś silnie pachnąca ciecz, najprawdopodobniej alkohol” – powiedział x. proboszcz Ignacy Najmowicz.

Ksiądz proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty tłumaczył, że aktu profanacji dokonano w takim miejscu, gdzie nie sięga „wzrok” kamery, a także w czasie intensywnych odwiedzin turystów – „Nie wiemy, kto jest sprawcą, ponieważ kamery, które są w naszej świątyni, nie obejmują tego miejsca. W swięto wokół kwidzyńskiej katedry przechadzało się wielu turystów i zwiedzających, więc to także utrudnia wskazanie sprawcy bądź sprawców”.

Nie wiemy także, co kierowało takimi ludźmi. Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować nienawiścią” – stwierdził x. Ignacy Najmowicz.

Na następny dzień po akcie profanacji krzyża, odbywały się nabożeństwa przebłagalne. Ksiądz proboszcz z parafii św. Jana Ewangelisty prosi także o modlitwę w intencji sprawców tego aktu barbarzyństwa, prosząc Boga o przebaczenie i nawrócenie dla nich.

===================================

mail: 

 
"Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana."

Ten kto tego dokonał wiedział doskonale, jak rozmieszcone są kamery ("aktu profanacji dokonano w takim miejscu, gdzie nie sięga wzrok kamery") i wiedział, kiedy tej profanacji dokonać. Miał więc pewne wiadomości z historii i teologii. 

Przed reformą liturgii obchodzono  dwa święta, 3 maja - uroczystość Znalezienia Krzyża świętego i  14 września -  uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. 

Papież "św." Jan XXIII zniósł święto krzyża Chrystusowego obchodzone 3 maja.

Modlitwa.

        Boże, któryś w chwalebnem znalezieniu zbawiennego krzyża Swego odnowił cud Swej męki, spraw miłościwie, ażebyśmy ceną Krwi wylanej na tem drzewie żywota osiągnęli łaski potrzebne do żywota wiekuistego, który żyjesz i królujesz w Niebie i na ziemi. A.

Zmieniony ( 07.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.