Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow powolutku tę żabę podgrzewają arrow Rabin Schudrich zawisł - na płocie.
Sunday 05 April 2020 13:06:14.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Rabin Schudrich zawisł - na płocie. Drukuj Email
Wpisał: Jonathan Ornstein, dyrektor Centrum Żydowskiej Społeczności w Krakowie (JCC).   
08.07.2019.

Rabin Schudrich zawisł - na płocie.

"Wierzący inaczej”, „przyzwoici inaczej”, „kochający inaczej”…

Bulwersujące akty antysemityzmu.

Powinni się wypowiedzieć: Duda, Morawiecki, Gowin i je zdecydowanie potępić.


https://www.ekspedyt.org/2019/07/05/rabin-schudrich-ugrzazl-na-plocie/

CzarnaLimuzyna
========================

Rabin wisi na płocie.

https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2019/07/Shudrich-na-p%C5%82ocie-1024x569.jpg

================================

Zaraz, zaraz, po pierwsze rabin nie zawisł, lecz zmieniał swoją lokalizację przy pomocy płotu. Jest to znany z najnowszej historii Polski sposób zmiany biegu wydarzeń.

Żydowski Rabin zrobił to z gracją kapusia Bolka, z podkreśleniem, że TW Bolek skakał samiuteńki, przez płot mający ok. 2,5 metra, biorąc przedtem rozbieg z resortowej motorówki. Schudrichowi pomagał Jonathan Ornstein, dyrektor Centrum Żydowskiej Społeczności w Krakowie (JCC).

Niestety, moja ekumeniczna wyobraźnia płata mi figla i nie wiem dokładnie, którzy Żydzi powinni stanąć przed sądem za ostatnie bulwersujące akty antysemityzmu. Dewastacja synagogi oraz zamykanie jej przed innymi żydami, to bez wątpienia wydarzenia z powodu których powinni się wypowiedzieć: Duda, Morawiecki, Gowin i je zdecydowanie potępić.

Na wszelki wypadek wypowiem się w talmudycznym duchu: nie wszyscy żydzi to złodzieje i wandale.

Niezorientowanym wyjaśniam, że w Krakowie, grodzie królewskim, w synagodze Izaaka pożarły się dwie żydowskie grupy: sekta Chabad Lubawicz i żydzi z Gminy Wyznaniowej – o synagogę się pożarły. Kilka dni temu Gmina w Krakowie zamknęła budynek i postawiła na straży ochroniarzy.

Gmina zarzuca sekcie Chabad cały szereg działań łamiących prawo.

Przy okazji, warto poznać osobliwe poglądy Jonathana Ornsteina, który pomagał Schudrichowi:

Polska to kraj żydowski, Izrael to polski kraj. Mamy 1000 lat wspólnej historii (…) Coraz łatwiej jest być Żydem, ale nie tylko. To samo dotyczy gejów i osób innych. Jest lepiej. Kraj jest coraz bardziej otwarty. (czytaj spacyfikowany -mój przypis).
Jak ważna jest rola takiego miejsca i pana, jako szefa, gdy przywołamy pańską drogę – od ortodoksyjnego nowojorczyka do krakowskiego ateisty?
– To ciekawa droga. Rabin jest moim kolegą. On mówi, że nie jestem ateistą, ale jestem w inny sposób wierzący. /Radio Kraków/

Wierzący inaczej”, „przyzwoici inaczej”, „kochający inaczej”, skąd my to znamy…


Zmieniony ( 08.07.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.