Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 19 arrow Były poseł od Palikota skazany na 10 lat więzienia! Zlecił zabójstwo żony, przywłaszczył 900 tys. zł
Tuesday 18 February 2020 13:41:13.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Były poseł od Palikota skazany na 10 lat więzienia! Zlecił zabójstwo żony, przywłaszczył 900 tys. zł Drukuj Email
Wpisał: Roman K. [Kotliński]   
22.08.2019.

 

 

Były poseł od Palikota skazany na 10 lat więzienia! Zlecił zabójstwo własnej żony i przywłaszczył 900 tys. zł

Marucha 2019-08-21 https://marucha.wordpress.com/2019/08/21/byly-posel-od-palikota-skazany-na-10-lat-wiezienia-zlecil-zabojstwo-wlasnej-zony-i-przywlaszczyl-900-tys-zl/

Roman K. [Kotliński – admin] w 2011 roku kandydował w Łodzi w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca listy Ruchu Palikota. Dostał się i przez 4 lata zasiadał w polskim parlamencie.

Wcześniej był księdzem katolickim, członkiem SLD, inicjatorem utworzenia Antyklerykalnej Partii Postępu „Racja”, wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika „Fakty i Mity” oraz biznesmenem.[U niego w tygodniku „Fakty i Mity”pracował też kpt. Piotrowski, skazany za morderstwo ks. Jerzego Popiełuszki, po wypuszczeniu z więzienia. MD]

W 2016 roku został aresztowany pod zarzutem m.in. podżegania do zabójstwa żony oraz przywłaszczenia co najmniej 900 tys. zł. Wczoraj sąd uznał go winnym zarzucanych czynów i skazał na 10 lat więzienia!

Roman K. był swego czasu znaną postacią Ruchu Palikota. Do Sejmu dostał się startując z pierwszego miejsca na liście. Po otrzymaniu mandatu poselskiego, tak oto się wypowiadał na łamach „Faktów i Mitów” – tygodnika, którego był redaktorem naczelnym:

Bandzie czworga PO-PiS-PSL-SLD wydawało się, że karty są już dawno rozdane, a oni na zawsze pozostaną w grze przy stoliku. Samoobrona to był tylko wypadek przy pracy, zaś cała reszta chętnych może sobie pukać w nieskończoność do drzwi Sejmu, z którego zasiedziałe tuzy uczyniły świątynię własnej pychy. Pukać i – nie nie przekraczając progu – kłaniać się nisko panom posłom. My tymczasem weszliśmy bez pukania i bez pytania”.

Posłem był tylko jedną kadencję. Do jej końca nie wytrzymał u boku Palikota. We wrześniu 2014 roku wystąpił z jego klubu poselskiego. W wyborach z 2015 roku nie ubiegał się już o reelekcję.

17 lutego 2016 roku został tymczasowo aresztowany na wniosek prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, który przedstawił mu zarzuty m.in. podżegania do zabójstwa żony oraz przywłaszczenia co najmniej 900 tys. zł.

Z prowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi wynikało jednoznacznie, że Roman K. wielokrotne nakłaniał, zarówno w kraju jak i za granicą, dwie osoby do dokonania zabójstwa jego byłej żony. Chciał, aby mordercy upozorowali śmierć z przyczyn naturalnych lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jednemu z niedoszłych morderców miał oferować 500 tys. zł.

Ale to nie koniec – Roman K. usłyszał również zarzut, że spółce, która wydawała „Fakty i Mity” wyrządził „znaczną szkodę majątkowa”. Chodziło o minimum 900 tys. zł. Były poseł odpowiadał też za fikcyjną kradzież firmowych aut (Volkswagena Golfa i Audi A7), za które miał wyłudzić od ubezpieczyciela odszkodowania.

http://niewygodne.info.pl

To była głośna swego czasu postać. Z prawdziwą przyjemnością odnotowujemy upadek tej gnidy. Admin

Zmieniony ( 22.08.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.