Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Kultura 18 arrow Za co Olga Tokarczuk ma Nobla: Kłamstwa i szalbierstwa... [video]
Saturday 29 February 2020 01:45:03.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Za co Olga Tokarczuk ma Nobla: Kłamstwa i szalbierstwa... [video] Drukuj Email
Wpisał: Leszek Żebrowski   
03.11.2019.

Za co Olga Tokarczuk ma Nobla.

Kłamstwa i szalbierstwa…

[video – 18 minut]

https://www.youtube.com/watch?v=1u62RWi3hzQ

Leszek Żebrowski:

Olga Tokarczuk ma Nobla, ale za co?

Następuje coraz większe rozdzielenie treści od formy. Literatura piękna powinna to ze sobą łączyć. W jej przypadku za w miarę przyzwoitą formą stoją treści ohydne. Polska jako kraj odwiecznych pogromów Żydów? To dlaczego tylko do Polski ściągali przez wieki z całej Europy, chroniąc życie, zdrowie i mienie, nazywając ją "paradisus Judeorum" - rajem dla Żydów? Polska jako kraj kolonizatorów? Nigdy nie mieliśmy kolonii!

Ona nawet nie wie, co słowo "kolonia" znaczy. Polacy jako handlarze niewolników? Po przyjęciu chrześcijaństwa tylko Żydzi handlowali na ziemiach Polskich niewolnikami, bo ich etyka im tego nie zabraniała.

Noblistce ktoś powinien podsunąć pod nos zdjęcie Drzwi Gnieźnieńskich - wraz z egzegezą, bo samodzielnie może tego nie zrozumieć.

"Księgi Jakubowe" to załgana historia Lejby Franka a na tym tle - historii Polski. Autorka dobrze wie, że głosi nieprawdę, ale zasłania się sloganem, że ma prawo tak o tym mówić i odwołuje się do... Konstytucji. Czyli w jej majestacie łgać wolno ile wlezie?

Literacka Nagroda Nobla coraz bardziej traci na znaczeniu. Kto dziś pamięta tę nagrodę sprzed dwóch lat? sprzed pięciu? sprzed ośmiu? W Polsce jednak była pompowana i dmuchana pieniędzmi podatnika (czyli naszymi), to się zresztą dzieje od wielu lat. Jest już pieszczona jeszcze bardziej niż Szymborska. "Forma jest niczym, treść jest wszystkim!" Parafraza trockistowskiego zawołania mówi nam więcej, jaki dziś jest cel nagrody i kto może ją otrzymać. I za co.

Zmieniony ( 03.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.