Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 19 arrow Niejaki Nycz [zawód : kardynał] znów zabronił Mszy Św. przed Marszem Niepodległości
Friday 03 July 2020 18:27:50.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Niejaki Nycz [zawód : kardynał] znów zabronił Mszy Św. przed Marszem Niepodległości Drukuj Email
Wpisał: Kard. Nycz   
09.11.2019.

Niejaki Nycz [zawód : kardynał] znów zabronił Mszy Św. przed Marszem Niepodległości

Petycja do kardynała Nycza.

https://medianarodowe.com/petycja-do-kardynala-nycza-ws-mszy-sw-przed-marszem-niepodleglosci/


Jest petycja do kardynała Nycza ws. Mszy Świętej przed Marszem Niepodległości. Opublikowana została na portalu Podpisz apel.

„Niestety, już po raz kolejny nie odbędzie się wcześniej zaplanowana Msza Święta przed Marszem Niepodległości. Kolejny rok z rzędu setki tysięcy Polaków, którzy uczestniczą w corocznym Marszu Niepodległości, nie mają możliwości wzięcia udziału w Mszy Świętej.

Nabożeństwo było zamówione w kościele Najświętszego Zbawiciela. Zostało jednak odmówione, a parafia wydała kłamliwe oświadczenie, w którym stwierdziła, że zgoda na celebrację Mszy Świętej poprzedzającej Marsz Niepodległości nigdy nie została udzielona”.

W petycji możemy przeczytać: „My, wierni Kościoła katolickiego, uczestnicy wielotysięcznego Marszu Niepodległości, największego marszu patriotycznego w Europie, corocznego spotkania polskich patriotów, ze smutkiem przyjęliśmy informacje, że w tym roku, tak jak w latach poprzednich, nie odbędzie się Msza Święta przeznaczona dla uczestników naszego marszu. Zwracamy się do Waszej ekscelencji, aby znalazł czas na spotkanie z organizatorami Marszu Niepodległości w celu znalezienia godnego miejsca na Mszę Świętą, w której będą mogli wziąć udział polscy patrioci, chcący pomodlić się o pomyślność naszej Ojczyzny w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.”

ZOBACZ TAKŻE: Kard. Nycz zabronił Mszy Św. przed Marszem Niepodległości. Mimo to nabożeństwo się odbędzie

„Wierzymy, że odmówienie Mszy św. w kościele Najświętszego Zbawiciela, która była umówiona i ustalona przez organizatorów Marszu Niepodległości, nie jest złą wolą Waszej ekscelencji, a jedynie problemem organizacyjnym. Wyrażamy wielką nadzieję i potrzebę, aby 11 listopada odbyło się nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, niepodległości i uczestników Marszu Niepodległości. Jako polscy patrioci zawsze stoimy na straży dobrego imienia Kościoła rzymskokatolickiego i naszej świętej wiary, która przez tysiąc lat wielokrotnie pomogła Polsce i Polakom” – czytamy w petycji.

Zmieniony ( 09.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.