Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 18 arrow Totalna inwigilacja nadchodzi! Ministerstwo Finansów wpadło ! [na pomysł]
Thursday 04 June 2020 23:33:04.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Totalna inwigilacja nadchodzi! Ministerstwo Finansów wpadło ! [na pomysł] Drukuj Email
Wpisał: Ministerstwo Finansów   
30.11.2019.

Totalna inwigilacja nadchodzi! Ministerstwo Finansów wpadło ! [na pomysł]

Chce, by transakcje gotówkowe były tylko do 8 tys. zł! To zamach na naszą wolność

TMS

https://nczas.com/2019/11/30/totalna-inwigilacja-nadchodzi-ministerstwo-finansow-chce-by-transakcje-gotowkowe-byly-tylko-do-8-tys-zl-to-zamach-na-nasza-wolnosc/Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce o nas wiedzieć wszytko! Resort finansów chce zaostrzyć przepisy dla przedsiębiorców. Transakcje gotówkowe będą możliwe – nie do kwoty 15 tysięcy złotych jak obecnie – lecz do 8 tysięcy. W ten sposób obywatel jest coraz bardziej uzależniony od banków i państwa! 

Ministerstwo Finansów wpadło na niezwykle niebezpieczny pomysł, by obniżyć próg obrotu bezgotówkowego między przedsiębiorcami z obecnych 15 tysięcy do 8 tysięcy złotych – informuje serwis prawo.pl.

W ten sposób, jak podaje portal, można zaoszczędzić nawet 20 miliardów złotych z tytułu kosztów wytwarzania, transportu i zabezpieczenia gotówki. Taki zabieg ma ponoć także na celu uszczelnienie podatków i namierzenie oszustów. Szkoda, że nie wspomina się o wolności i niezależności Polaków!

Jak czytamy na portalu prawo.pl, takie rozwiązanie jest obecnie konsultowane z członkami Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jedynym argumentem państwa za obniżeniem progu transakcji bezgotówkowych jest cyfryzacja państwa. Skarbówka woli obrót bezgotówkowy, z bardzo prostego powodu. Mając wszystkie dane w sieci mogą nas bardziej łupić. Cyfryzacja daje skarbówce lepszą kontrolę nad firmami i transparentność obrotu pieniądza w gospodarce.

Działaniami MF dąży pomału do całkowitej eliminacja gotówki. Jednostka w takim bezgotówkowym świecie jest w pełni uzależniona od bankierów i instytucji państwowych, które z założenia sprawują nadzór nad płatnościami.

Tylko od widzimisię organów państwowych, obywatelowi można zablokować rachunek, czyli w praktyce wyłączyć obywatela z życia społeczno-gospodarczego. Nie masz pieniędzy – Ciebie nie ma.

Dodatkowo z czym nawet MF się nie kryje, transakcje bezgotówkowe są realizowane za pośrednictwem rachunku bankowego, który jest w pełni monitorowany, co oznacza permanentną kontrolę obywatela.

Wielu ekonomistów twierdzi, że tylko posiadanie gotówki zapewnia jaką taką anonimowość, co w związku z tym gwarantuje wolność gospodarczą.

Źródło: prawo.pl/

Zmieniony ( 30.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.