Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 78 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Atakowali rząd za ratowanie Puszczy Białowieskiej. Dziś siedzą cicho a puszczy grozi katastr. pożar
Monday 30 November 2020 23:38:31.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Atakowali rząd za ratowanie Puszczy Białowieskiej. Dziś siedzą cicho a puszczy grozi katastr. pożar Drukuj Email
Wpisał: świat rolnika   
09.12.2019.

Atakowali rząd za ratowanie Puszczy Białowieskiej. Dziś siedzą cicho, a puszczy grozi katastrofa pożarowa


...Kto zapłaci za sporządzenie analizy zagrożeń, sporządzenie planu przeciwpożarowego, a przede wszystkim, gdyby doszło do pożaru, za straty

https://swiatrolnika.info/publicystyka/6983-atakowali-rzad-za-probe-ratowania-lasow-puszczy-bialowieskiej-dzis-siedza-cicho-a-puszczy-grozi-katastrofa-pozarowa

UNESCO zleciło polskim władzom przygotowanie planu ochrony przeciwpożarowej dla Puszczy Białowieskiej. W lesie zalega siedem milionów metrów sześciennych martwych drzew, których nie pozwolili ściąć i wywieźć „ekolodzy” oraz Unia Europejska, strasząc nasze władze konsekwencjami prawnymi.

 Przypominamy, że chodziło o gigantyczną skalę żerowania kornika, który zaatakował całe połacie puszczy. Dziś, kolejna instytucja międzynarodowa wywarła presję na pracowników Lasów Państwowych oraz urzędników ministerialnych, aby taki plan przygotować i wdrożyć. Nie jest to prosta sprawa, ponieważ musi uwzględniać tereny będące pod ochroną oraz dobrostan żyjących na nim zwierząt.

 Od dłuższego czasu, pracuje nad nim zespół profesjonalistów, którzy mają złożyć dokument do 16 grudnia w Ministerstwie Środowiska. Jak bywało to wcześniej, należy spodziewać się protestów aktywistów środowiskowych, organów brukselskich i oczywiście krajowej opozycji politycznej.

 Te działania mają być próbą kompromisu pomiędzy oczekiwaniami „obrońców przyrody” a osobami, które zarządzają tą puszczą” - stwierdził Ryszard Szczygieł, kierownik Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu.

Nas bardziej ciekawi kwestia, kto zapłaci za sporządzenie analizy zagrożeń, sporządzenie planu przeciwpożarowego, a przede wszystkim, gdyby doszło do pożaru, za straty wywołane jego skutkami.

Czy „ekolodzy” i UE zamierzają partycypować w kosztach? [Jak ich do tego zmusić?md]

Źródło: polsatnews.pl/PP


Zmieniony ( 09.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.